بودجه تحقق پذیر باید انعطاف پذیر و شفاف باشد

آذر 25, 1400
92 بازدید

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: بودجه تحقق پذیر باید انعطاف پذیر و شفاف باشد. به گزارش ایسنا، شهربانو امانی در مخالفت با منابع درآمدی بودجه پیشنهادی شهرداری تهران برای سال ۱۴۰۰ گفت: همانطور که در سال ۱۳۹۹ گفتم درآمدها افسانه ای و تحقق پذیر نیست و اگر بودجه ۹۹ منطقی پیش بینی شده […]

بودجه تحقق پذیر باید انعطاف پذیر و شفاف باشد

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: بودجه تحقق پذیر باید انعطاف پذیر و شفاف باشد.

به گزارش ایسنا، شهربانو امانی در مخالفت با منابع درآمدی بودجه پیشنهادی شهرداری تهران برای سال ۱۴۰۰ گفت: همانطور که در سال ۱۳۹۹ گفتم درآمدها افسانه ای و تحقق پذیر نیست و اگر بودجه ۹۹ منطقی پیش بینی شده بود امروز نیز لازم نبود اصلاحیه بیاورند. اصول بودجه ریزی این است که بودجه تحقق پذیر ، انعطاف پذیر و شفاف باشد، در حالی که من معتقدم تحقق پذیر نیست. این در حالی است که درآمدهای بودجه باید تخمینی باشد یعنی پیش بینی می کنیم ممکن است محقق شود یا نه ولی هزینه تحمیلی است و باید انجام بدهیم.

وی افزود: آقای میرلوحی بر مطالبات شهرداری از دولت تاکید کردند که در منابع درآمدی لحاظ شود اما آقای هاشمی سه سال و نیم است با آن تخصص ویژه خودشان می گویند که دولت در این مدت حتی یک اتوبوس و یک واگن مترو به شهرداری نداده است.چگونه این مطالبات در منابع درآمدی گنجانده خواهد شد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: خوشبختانه تبصره های بودجه در بودجه ریزی بیمارگونه ای که داشتیم امسال در ردیف بودجه پیش بینی شده و این اتفاق خوبی است. ولی معتقدم درآمد ها محقق نمی شود. هر چند برخی دوستان اعتقاد دارند  اگر تحریم ها برداشته شود اتفاقاتی می افتد اما اگر هم اینگونه باشد  شهرداری می تواند متمم بیاورد.

وی ادامه داد: سال ۱۴۰۰ سومین سال اجرایی شدن برنامه سوم مدیریت شهری است اما همچنان ندیدیم که به محل کسب درآمدهای جدید نظیر تی او دی توجهی شود.  همچنین معتقدم پروژه های مشارکتی خیلی به سقف درآمدی شهرداری ربط خاصی ندارد.

منبع:ایسنا

برچسب‌ها:, , , ,