بهره مندی 10هزار نفر از طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی هلال احمر گیلان

آذر 4, 1400
11 بازدید

معاون جوانان هلال احمر استان گیلان گفت: ۱۰ هزار نفر از اجرای نوزدهمین طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی هلال احمر گیلان بهره مند شدند. به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، امید عظیمیان گفت: از  ابتدای اجرای طرح های نوروزی تاپنجم فروردین ماه ۱۰ هزار نفر از اجرای نوزدهمین طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی هلال احمر گیلان بهره مند شدند. وی افزود: […]

معاون جوانان هلال احمر استان گیلان گفت: ۱۰ هزار نفر از اجرای نوزدهمین طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی هلال احمر گیلان بهره مند شدند.

به گزارش ایسنا-منطقه گیلان، امید عظیمیان گفت: از  ابتدای اجرای طرح های نوروزی تاپنجم فروردین ماه ۱۰ هزار نفر از اجرای نوزدهمین طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی هلال احمر گیلان بهره مند شدند.

وی افزود: طرح ملی سلامت و ایمنی مسافرین با هدف راهنمایی مسافرین در زمینه ایمنی و سلامت و فرهنگ سازی رانندگی صحیح با حضور یک هزار و ۱۱۲ داوطلب جوان به همراه یکصد نفر از کارکنان جمعیت در سراسر استان به مسافرین و هموطنان خدمات ارایه می کند.

عظیمیان ادامه داد: در ایستگاه های ایمنی و سلامت آموزش چهره به چهره مباحث امدادی ،ایجاد فضای نقاشی جهت استفاده کودکان، تست قند و فشار خون، توزیع بروشورهای آموزشی مسائلی مانند آگاه سازی خانواده ها در مقابل آسیب های اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد ارایه می شود.

وی اظهار کرد: از آغاز طرح تاکنون بیش ز ۱۸ هزار بسته آموزشی بین مسافرین توزیع شده و ۳ هزار از هزار نفر به کمپین بهرفت:( بهبود رفتارهای ترافیکی ) پیوسته و قریب به دو هزار و نفر از آموزش های طرح پیمان (آموزش پیشگیری از اعتیاد) بهره مند شدند.

معاون جوانان هلال احمر گیلان گفت: دو هزار و ۷۰۰ نفر از خدمات تیم های سحاب ” دوچرخه سوران امداد رسان” در ۹ شهرستان استان گیلان بهره مند شده و پانصد نفر نیز از نرم افزار گیلداد ( که قابلیت نصب بر روی تلفن های همراه را داشته و تمامی خدمات مورد نیاز توسط این نرم افزار به مسافرین ارایه می شود ) استفاده کردند.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به ایجاد فضای معنوی خیمه نماز در کنار پست های ایمنی  و سلامت مسافران گفت: از آغاز طرح نوروزی بیش از ۹۰۰ نفر مسافر ضمن مراجعه به پست های ایمنی و سلامت از فضای خیمه های نماز جهت انجام فریضه واجب نماز استفاده کردند.

وی همچنین به نیاز کودکان به استراحت و تفریح در حین سفر افزود: جهت ایجاد آرامش خاطر خانواده ها در زمان استفاده از خدماتی مانند مشاوره، راهنمایی، دریافت اطلاعات امدادی و فضایی جهت استراحت و بازی و نقاشی کودکان همه ساله در کنار پست های جوانان ایجاد می شود.

عظیمیان با بیان اینکه کودکان ووخانواده ها استقبال خوبی از این فضای سالم و فراغت می کنند اظهار کرد: از آعاز طرح تاکنون قریب به ۲ هزار کودک از خدمات بازی، سرگرمی و نقاشی و استراحت این پست ها بهره مند شدند.

منبع: ايسنا