بهره مندی از بندر چابهار با هدف توسعه صادرات تولیدات معدنی شرق کشور

آذر 22, 1400
9 بازدید

ایسنا/خراسان شمالی در مکاتبه استانداران منطقه ۵ کشور با وزیر صنعت، معدن و تجارت بر بهره مندی از ظرفیت های بندر چابهار با هدف توسعه صادرات تولیدات معدنی شرق کشور تاکید شد. محمدعلی شجاعی با اشاره به مکاتبه استانداران منطقه پنج کشور با وزیر صمت، افزود: استان های شرق کشور از تنوع و ظرفیت های فراوانی […]

بهره مندی از بندر چابهار با هدف توسعه صادرات تولیدات معدنی شرق کشور

ایسنا/خراسان شمالی در مکاتبه استانداران منطقه ۵ کشور با وزیر صنعت، معدن و تجارت بر بهره مندی از ظرفیت های بندر چابهار با هدف توسعه صادرات تولیدات معدنی شرق کشور تاکید شد.

محمدعلی شجاعی با اشاره به مکاتبه استانداران منطقه پنج کشور با وزیر صمت، افزود: استان های شرق کشور از تنوع و ظرفیت های فراوانی در رمینه ذخایر معدنی برخوردار هستند و تولیدات معدنی این استان ها علاوه بر تامین نیاز داخل کشور می تواند به سایر کشورها صادر شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، وی وضعیت عوارض صادراتی مواد معدنی را موجب نگرانی سرمایه گذاران این عرصه به ویژه در استان های شرقی کشور دانست و گفت: این موضوع می تواند منجر به از دست دادن بازارهای هدف صادراتی و سرمایه گذاری در این حوزه شود.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با بیان اینکه در این مکاتبه بر بهره مندی از ظرفیت های بندر چابهار برای توسعه صادرات و کمک به رشد و توسعه فعالیت های معدنی کشور تاکید شده است، تصریح کرد: بندر چابهار می تواند به عنوان قطب صادرات تولیدات معدنی شرق کشور مطرح و در کاهش هزینه های صادرات موثر باشد اما در حال حاضر به دلیل اعمال عوارض صادراتی فعالیت های توسعه ای محدود شده است.

شجاعی افزود: با توجه به فعالیت های در دست اجرا در بندر چابهار مانند ایجاد پایانه صادراتی مواد معدنی بنابراین در این مکاتبه کاهش و یا حذف عوارض صادرات مواد معدنی فرآوری شده و مواد معدنی خامی که بازار مصرف داخل ندارند صرفا از بندر چابهار پیشنهاد شده است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا