بهره‌مندی ۳۲۰۰ روشندل البرزی از خدمات بهزیستی

مهر 24, 1400
27 بازدید

 مدیرکل بهزیستی البرز گفت: سالانه ۱۵۰ هزار نوزاد و کودک در استان غربالگری چشم می‌شوند. اسدالله حیدری اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۳۲۰۰ روشندل تحت پوشش بهزیستی استان هستند که از خدماتی مثل تامین هزینه صد در صدی  هزینه‌های دانشجویی و دانش آموزی، اعطای وام‌های اشتغالزایی و خوداشتغالی، تهیه کامپیوتر مخصوص نابینایان، کمک […]

بهره‌مندی ۳۲۰۰ روشندل البرزی از خدمات بهزیستی

 مدیرکل بهزیستی البرز گفت: سالانه ۱۵۰ هزار نوزاد و کودک در استان غربالگری چشم می‌شوند.

اسدالله حیدری اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۳۲۰۰ روشندل تحت پوشش بهزیستی استان هستند که از خدماتی مثل تامین هزینه صد در صدی  هزینه‌های دانشجویی و دانش آموزی، اعطای وام‌های اشتغالزایی و خوداشتغالی، تهیه کامپیوتر مخصوص نابینایان، کمک هزینه تهیه مسکن و مستمری ماهیانه برخوردار هستند.

وی ادامه داد: جامعه معلولان و نابینایان از توانمندی‌های زیادی برخوردار هستند و باید مانند دیگر اقشار جامعه از آموزش و مهارت های کافی و مورد علاقه خود بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه حضور فعال و مستقل افراد با اختلال بینایی در سطح جامعه نیازمند طراحی محیط و مبلمان شهری متناسب با نیازهای این افراد است عنوان کرد: مناسب سازی از طریق مکاتبه و برگزاری کمیته ‌های فصلی در استانداری پیگیری می شود که رسیدن به نقطه مطلوب در این امر همکاری همه دستگاه‌های اجرایی به ویژه شهرداری‌ها و آگاهی عموم مردم نسبت به موضوع را می‌طلبد.

این مسئول با اشاره به اینکه برای کاهش تعداد نابینایان مهمترین راه پیشگیری است، گفت: بر این اساس هر ساله طرح آمبلیوپی (طرح غربالگری بینایی) ویژه کودکان ۳ تا ۶ سال در استان اجرایی می‌شود.

حیدری اضافه کرد: سالانه ۱۵۰ هزار نوزاد وکودک سه تا شش ساله غربالگری چشم می‌شوند تا از ابتلا به کم بینایی و نابینایی در کودکان پیشگیری شود.

منبع: ايسنا