بهره‌برداری از ۳۱۵۰ واحد مسکن محرومین در کهگیلویه و بویراحمد

مرداد 24, 1400
3 بازدید

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعهد بنیاد مسکن در بهسازی و بازسازی مسکن محرومان ۳۵۰۰ واحد بود که ۳۱۵۰ واحد تکمیل و تحویل مردم شده است. حسین کلانتری در نشست افتتاح واحدهای مسکن محرومان که با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، با اشاره […]

بهره‌برداری از ۳۱۵۰ واحد مسکن محرومین در کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعهد بنیاد مسکن در بهسازی و بازسازی مسکن محرومان ۳۵۰۰ واحد بود که ۳۱۵۰ واحد تکمیل و تحویل مردم شده است.

حسین کلانتری در نشست افتتاح واحدهای مسکن محرومان که با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، با اشاره به رشادت و دلاوری مردم کهگیلویه و بویراحمد در دوران پهلوی، افزود: ایستادگی و مقاومت این مردم موجب شد رژیم پهلوی با استفاده از جنگنده بمب‌افکن‌های خود مناطق این استان را بمباران کند.
وی در خصوص حماسه مردم استان در هشت سال دفاع مقدس، تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد نسبت به جمعیت بیشترین شهید را تقدیم انقلاب و نظام کرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه سخنان خود ضمن تسلیت درگذشت علیرضا تابش رئیس فقید بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، اظهار کرد: جا دارد به نیکی از آن مرد سفر کرده انسان مخلص، خداجوی، خستگی‌ناپذیر و متواضع یادی کنیم که هر جایی سیل‌زده، زلزله‌زده و بی‌سرپناهی بود نام مهندس تابش آنجا ماندگار است دعای همه مردم بی‌سرپناه، زلزله‌زده و سیل‌زده در پیشگاه خدا همراه او است.
کلانتری بیان کرد: تعهد بنیاد مسکن در بهسازی و بازسازی مسکن محرومان ۳۵۰۰ واحد بود که ۳۱۵۰ واحد تکمیل و تحویل مردم شده است.
وی با اشاره به اینکه در کهگیلویه و بویراحمد کارهای بزرگی صورت گرفته، عنوان کرد: در طرح ویژه بازسازی مسکن روستایی ۱۸ هزار و ۱۵۴ واحد و مسکن محرومان ۳۵۰۰ واحد بود که پس از کلنگ‌زنی در  سفر آقای نوبخت به استان در بهمن ۹۸ کار در اردیبهشت ۹۹ آغاز و منتظر سفر معاون رئیس جمهور برای افتتاح واحدها بودیم که به دلیل بیماری کرونا این حضور مقدور نشد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این استان به دلیل اقدامات خوب انجام شده در بافت فرسوده ممتاز است، خاطرنشان کرد: واحدهای بافت فرسوده ۳ هزار واحد بوده که ۱۷۰۰ مورد به بهره‌برداری رسیده است.
کلانتری با اشاره به ۵ هزار و ۳۰۰ واحد احداثی در زلزله سی‌سخت و سیل استان، گفت: واحدهای تعمیراتی و بازسازی در زلزله سی‌سخت ۴۶۰۰ واحد است، ضمن اینکه ۹ هزار و ۵۰۰ واحد روستایی نیازمند تعمیرات هستند.
وی افزود: در مجموع تعهد بنیاد مسکن در استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۴۲ هزار و ۷۵۴ واحد است که با هماهنگی همه دستگاه‌ها از جمله سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و بانک‌ها احداث شد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پایان با قدردانی ویژه از بنیاد مسکن استان دو خواسته خود از نوبخت را مطرح کرد که افزایش سقف تسهیلات بلاعوض منازل در دست احداث شهرستان دنا و شهر سی‌سخت و اختصاص همین تسهیلات برای بافت فرسوده شهر دوگنبدان دو خواسته استان است که امیدواریم در صورت امکان مورد موافقت قرار گیرد.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، گفتنی است در این نشست ویدئوکنفرانسی از مجموعه ۳۵۰۰ واحد مسکن محرومی استان کهگیلویه و بویراحمد ۳۱۵۰ واحد به بهره‌برداری رسید.

منبع:ایسنا