بنیاد مستضعفان گرفتار پروژه های اقتصادی و عمرانی نخواهد شد

شهریور 25, 1400
101 بازدید

 رئیس بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد مستضعفان به دنبال کارهای صرف عمرانی و اقتصادی نیست بلکه می خواهد وجهه توجه به محرومان را حفظ کند. سیدپرویز فتاح روز پنجشنبه 25 شهریورماه در دیدار با امام جمعه اردبیل اظهار کرد: در هر سفری که به استان اردبیل داشتیم به خاطر ویژگی های مردم این استان در ابعاد […]

بنیاد مستضعفان گرفتار پروژه های اقتصادی و عمرانی نخواهد شد

 رئیس بنیاد مستضعفان گفت: بنیاد مستضعفان به دنبال کارهای صرف عمرانی و اقتصادی نیست بلکه می خواهد وجهه توجه به محرومان را حفظ کند.

سیدپرویز فتاح روز پنجشنبه 25 شهریورماه در دیدار با امام جمعه اردبیل اظهار کرد: در هر سفری که به استان اردبیل داشتیم به خاطر ویژگی های مردم این استان در ابعاد ارزشی و مردمی و تعصب خاص به مرزبانی از جمهوری اسلامی ایران سعی کردیم بیشترین تعهدات خدمت رسانی را انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان با ورود به شهرستان های گرمی و خلخال درصدد رفع محرومیت از این مناطق است و همواره سعی دارد وجهه محرومیت زدایی را بر اجرای کارها و پروژه های اقتصادی و عمرانی اولویت دهد.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه بنیاد مستضعفان در کنار تکمیل باند فرودگاه اردبیل، راه آهن، سد و سایر طرح های زیربنایی با همراهی جوانان پرشور و علاقمند درصدد رفع چهره محرومیت از روستاها و شهرهاست، تصریح کرد: ما سعی خواهیم کرد تا با همکاری کمیته امداد 10 هزار واحد مسکن محرومان را در سراسر کشور عملیاتی کنیم که سهم استان اردبیل بیش از 370 واحد خواهد بود.

فتاح افزود: باند اصلی فرودگاه اردبیل  با آسفالت پلیمری و نصب تجهیزات و امکانات و سیستم روشنایی تا پایان مهرماه به بهره برداری می رسد.

وی اضافه کرد: راه آهن مدرن در تراز فنی دنیا و تمام بومی اردبیل – میانه مراحل نهایی را طی می کند و به رغم مسیر کوهستانی ما آمادگی داریم به تناسب زیرسازی بدون درخواست پرداخت مطالبات ریل گذاری را انجام دهیم.

رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: تا آخر مسیر ریل گذاری را در این پروژه ریلی انجام می دهیم تا در سال های آینده دولت از منابع مالی پرداختی های ما را جبران کند.

فتاح تصریح کرد: در این سفر به تکمیل سد عمارت 100 میلیارد تومان اعتبار پیش بینی کردیم تا با پرداخت به پیمانکار این سد به مرحله آبگیری برسد تا در سال های آینده برای پایاب این سد و بهره برداران آن چاره اندیشی شده و تعهدات ملی و استانی به انجام برسد.

وی اظهار کرد: در سفری که در ماه های آینده خواهیم داشت به شهرستان های مشگین شهر، نیر، خلخال و کوثر برای بازدید از پروژه های در حال اجرا خواهیم رفت و نسبت به تعیین تکلیف کارخانه نئوپان خلخال نیز با هدف حل مشکل بیکاران این واحد تولیدی تصمیم گیری انجام خواهد شد.

رئیس بنیاد مستضعفان همچنین به خانواده های محروم و تحت حمایت کمیته امداد و بهزیستی قول داد تا در ساخت واحدهای مسکونی 50 میلیون تومان به ازای هر واحد بلاعوض پرداخت شده و تسهیلات پرداختی از سوی بنیاد مستضعفان در موعد مقرر بازپرداخت شود.

فتاح در پایان خاطرنشان کرد: در کنار احداث زمین های چمن ورزشی در شهرستان های مختلف برای تکمیل سه سالن ورزشی در شهرهای استان که 14 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد قرار شد نیمی از این منابع از طریق بنیاد مسکن استان پرداخت شود.

 

منبع: ايسنا