بند خاکی جبل در اصفهان تحت کنترل قرار گرفت

آذر 4, 1400
17 بازدید

ایسنا/اصفهان بند خاکی جبل در استان اصفهان تحت کنترل قرار گرفت. به گزارش ایسنا، حسن ساسانی، معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اعلام خبر تحت کنترل قرار گرفتن بند خاکی جبل، افزود: با توجه به سیلاب‌های اخیر شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با تجهیز گروه‌های ویژه رودخانه و دیگر مناطق دوشادوش دستگاه‌های دیگر اقدام به […]

ایسنا/اصفهان بند خاکی جبل در استان اصفهان تحت کنترل قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، حسن ساسانی، معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اعلام خبر تحت کنترل قرار گرفتن بند خاکی جبل، افزود: با توجه به سیلاب‌های اخیر شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با تجهیز گروه‌های ویژه رودخانه و دیگر مناطق دوشادوش دستگاه‌های دیگر اقدام به اطلاع‌رسانی عمومی و آزادسازی بستر فعال رودخانه کرده است.

ساسانی با تأکید بر اینکه کلیه مدیران و کارشناسان مرتبط با حفاظت رودخانه در حالت آماده‌باش به سر می‌برند، گفت: بند خاکی جبل که توسط اداره منابع طبیعی استان اصفهان به طول یک صد متر، ارتفاع ۸ متر و با حجم آبگیری یک صد و ۵۰ هزار متر مکعب احداث شده در اثر بارش‌های شب گذشته سرریز کرده بود.

وی افزود: دستک سمت راست این بند خاکی مشکل فرار آب پیدا کرده بود که با حضور عوامل اجرایی دستگاه‌های آب منطقه‌ای، منابع طبیعی و دیگر سازمان‌های مرتبط مشکل فرار آب ترمیم شد و بند خاکی جبل تحت کنترل قرار گرفت.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان همچنین با اشاره به ورود آب به رودخانه شور پس از سال‌ها خشکی خاطرنشان کرد: امروز آب این رودخانه با ورودی ۱۰۰ متر مکعب بر ثانیه به زاینده‌رود رسیده و دبی آب تلاقی شده رودخانه زاینده‌رود در مرکز شهر اصفهان ۶۵ متر مکعب بر ثانیه است.

ساسانی با اعلام تحت کنترل بودن شرایط افزود: مردم در اطراف رودخانه زاینده‌رود و پل‌ها تا اطلاع ثانوی مستقر نشوند.

انتهای پیام