بسیج تمامی امکانات برای ارائه خدمات به بیماران کرونایی

مرداد 25, 1400
17 بازدید

 استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تمامی دستگاه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌ها باید امکانات در اختیار خود اعم از نیروی انسانی، تجهیزات، کسپول اکسیژن، فضا و … را بنا بر درخواست دانشگاه علوم پزشکی برای ارائه خدمات به بیماران در اختیار مجموعه‌های بهداشت و درمان قرار دهند، باید جلوی انتشار ویروس گرفته شود. اقبال عباسی ۲۵ مردادماه […]

بسیج تمامی امکانات برای ارائه خدمات به بیماران کرونایی

 استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تمامی دستگاه‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌ها باید امکانات در اختیار خود اعم از نیروی انسانی، تجهیزات، کسپول اکسیژن، فضا و … را بنا بر درخواست دانشگاه علوم پزشکی برای ارائه خدمات به بیماران در اختیار مجموعه‌های بهداشت و درمان قرار دهند، باید جلوی انتشار ویروس گرفته شود.

اقبال عباسی ۲۵ مردادماه در جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا در چهارمحال و بختیاری با اشاره به آمار بالای مرگ و میر ناشی از کرونا در کشور، اظهار کرد: مرگ روزانه حدود ۶۰۰ نفر بر اثر کرونا بسیار ناگوار است، اما برخی از افراد هم‌چنان نسبت به هشدارها بی‌تفاوت هستند و حتی ساده‌ترین راه پیشگیری از بیماری کرونا که همان رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک است را مراعات نمی‌کنند.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: در شرایط فعلی نباید به‌دنبال مقصر باشیم، باید با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها شرایط موجود را برای مردم تشریح کنیم تا مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ  قرنطینه خانگی در این ایام اهتمام ویژه‌ای بورزند، در کشور یک اجماع کلی برای اعمال محدودیت‌های کرونایی صورت گرفته است و امیدواریم بتوانیم در اجرای این محدودیت‌ها موفق عمل کنیم.

وی در ادامه با اشاره به کمبود نیروی انسانی، تجهیزات پزشکی، پزشک، فضای درمانی و کپسول اکسیژن در مراکز درمانی چهارمحال و بختیاری، عنوان کرد: دستگاه‌ها و ارگان‌هایی مانند سازمان صمت، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، هلال‌احمر، مجمع خیرین و مدیریت بحران در حال حاضر نیرو و تجهیزات مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی را در اختیار دارند، این امکانات در قالب یک لیست تهیه شود و دستگاه‌ها و ارگان‌ها ملزم هستند این امکانات را برای مدیریت بیماری کرونا در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهند.

عباسی ادامه داد: مراکز درمانی سپاه، نیروی انتظامی، هلال‌احمر و بخش خصوصی برای پذیرش و ارائه خدمات به بیماران کرونایی به‌کار گرفته شود، همچنین برای جبران کمبود نیروی پرستاری نیز فراخوانی توسط دانشگاه علوم پزشکی و سپاه اعلام شود، همچنین اگر افراد کپسول اکسیژن مازاد دارند به‌صورت امانت در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار دهند.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه باید تمام توان خود را برای کاهش تعداد بیماران و جلوگیری از انتشار ویروس به‌کار بگیریم، توضیح داد: مردم باید هشدارها را جدی بگیرند، در غیر اینصورت شرایط در آینده اصلا قابل پیش‌بینی نخواهد بود.

وی در پایان با انتقاد از شلوغی آرامستان‌ها در ایام کرونا، گفت: هر مکانی یک متولی دارد و آن متولی باید پاسخگوی تخلفات در آن حوزه باشد، اگر آن متولی در انجام وظایف محوله کم‌کاری می‌کند باید برخورد لازم صورت بگیرد، فرمانداران کم‌کاری‌های دستگاه‌های اجرایی در هر شهرستان را گزارش کنند.

منبع: ايسنا