«بسیجیان» همراهان همیشگی معلمان هستند

آذر 2, 1400
20 بازدید

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با صدور پیامی، ضمن «گرامیداشت هفته بسیج»، بر نکوداشت یاد و خاطره بسیجیان شهید، تأکید کرد. به گزارش ایسنا، علیرضا کاظمی  به مناسبت «گرامیداشت هفته بسیج»، پیامی را صادر کرد که متن پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش، آمده است: آموزش و آموختن همان شغل شریفی است که  معلمان را در […]

«بسیجیان» همراهان همیشگی معلمان هستند

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با صدور پیامی، ضمن «گرامیداشت هفته بسیج»، بر نکوداشت یاد و خاطره بسیجیان شهید، تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، علیرضا کاظمی  به مناسبت «گرامیداشت هفته بسیج»، پیامی را صادر کرد که متن پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش، آمده است: آموزش و آموختن همان شغل شریفی است که  معلمان را در غایت اشتیاق، راهی مسیر اندیشه و اندیشیدن می‌کند.

هرچند آغاز این مسیر سبز و خلق بالندگی ،به قدم علم آفرین معلّم بستگی دارد، بی‌تردید پایان این راه رستگاری و ایجاد پاکی و پایداری در آن، به قدم امیدآفرین و انگیزه بخش افراد مؤمن و امینی بستگی دارد که «بسیجی» نام دارند.

«بسیجیان» آن خادمان بی قیل و قال و ساعی و صبوری هستند که به یقین استقرار و استمرار امید و انگیزه در جامعه، حاصل سعی صادق و صبر صالح آنان است.

«بسیج» و «بسیجیان» همدلان و همراهان همیشگی معلمان هستند و امر خطیر تعلیم و تربیت و نیز ایران و ایرانی به وجود گرامی آنها محتاج مشتاقند.

جستاری مجمل اما مجدّ بر فلسفه  وجودی بسیج، مؤیّد این نکته  حیاتی است که رسالت سترگ نهاد بسیج، به ویژه بسیج فرهنگیان، درک دقیق زمانه و اقتضائات آن، توجه مدقّقانه به منویات مقام معظّم رهبری، تجلّی یافته در بیانیه گام دوم انقلاب، ارتقای دانش و اعتلای بینش، تجهیز خود به دانایی و توانایی روز، بهره جستن بهنگام و متبحرانه از بسترهای نوین علمی، فرهنگی، هنری و رسانه‌ای، با هدف متعالی حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی و محافظت از دستاوردها و اثرات و ثمرات برازنده آن است.

به عنوان خادم کوچک ملّت بزرگ ایران در دستگاه عظیم تعلیم و تربیت ضمن گرامیداشت هفته بسیج و نکوداشت یاد و خاطره بسیجیان شهید و پاسداشت مجاهدتهای جانبازان و آزادگان بسیجی و تکریم خانواده‌های معظّم آنان، از همه کسانی که دل در گرو آزادی و آبادی ایران اسلامی دارند، به ویژه جامعه فهیم فرهنگیان، دانشگاهیان، حوزویان، فرهیختگان، هنرمندان و سایر صاحبان اندیشه، مجدانه می‌خواهم در غایت دقت و ظرافت و با استفاده جامع و جاذب از ظرف و ظرفیت فرهنگ، هنر و رسانه، از بسیج، نه به  عنوان یک رویکرد صرفاً نظامی، که آغاز و پایانی دارد،که به مثابه یک فرهنگ که در جاری زمان، جان هارا می آموزاند، بهره ها ببرند تا از این طریق بتوان آموزه‌های زنده و ارزنده  فرهنگ جهد و جهاد را بیش از پیش به نسل نوخاسته  انقلاب منتقل کرد.

انتهای پیام