بستری ۸۱ کرونایی جدید در گیلان/ فقط خودروهای پلاک بومی تردد کنند

آبان 21, 1400
5 بازدید

ایسنا/گیلان معاوم علوم پزشکی گیلان، با اشاره به به بستری ۳۶۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان، گفت: ۸۱ بیمار در شبانه روز گذشته بستری شدند. دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگوی ویژه خبری شبکه باران، از بستری شدن ۸۱ بیمار جدید کرونایی در استان گیلان طی شبانه روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: در مجموع ۳۶۰ بیمار […]

بستری ۸۱ کرونایی جدید در گیلان/ فقط خودروهای پلاک بومی تردد کنند

ایسنا/گیلان معاوم علوم پزشکی گیلان، با اشاره به به بستری ۳۶۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان، گفت: ۸۱ بیمار در شبانه روز گذشته بستری شدند.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگوی ویژه خبری شبکه باران، از بستری شدن ۸۱ بیمار جدید کرونایی در استان گیلان طی شبانه روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: در مجموع ۳۶۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند و حال ۷۰ نفر وخیم است.

وی با اشاره به قرمز شدن شهرستان های آستارا، رشت، خمام، رودبار، بندرانزلی و رودسر، افزود: براساس تصمیم ستاد استانی کرونا، تردد خودروهای دارای پلاک بومی در استان گیلان در ساعات غیر منع تردد شبانه آزاد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه مردم استان دائما در حال رفت و آمد بین شهرستانی هستند، گفت: استان را به صورت گیلان شهر دیدیم که از نظر سیستم بهداشتی نیز قابل قبول است، اما برای ورود خودروهای غیر بومی به استان به ویژه در محورهای ورودی آستارا، رودبار و رودسر سخت گیری خواهد شد.

حیدرزاده، از اصناف شهرهای قرمز و نارنجی خواست نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی متناسب با رنگ بندی کرونایی اهتمام داشته باشند و تصریح کرد: نحوه فعالیت مشاغل گروه دو، سه و چهار از امروز به فرمانداران ابلاغ و از فردا در شهرها اعمال می شود.

وی با اشاره به فعالیت مشاغل گروه یک در همه رنگ بندی ها، اضافه کرد: متاسفانه برخی از اصناف رعایت دستورالعمل های بهداشتی را جدی نمی گیرند و منجر به انتقال بیشتر ویروس می شوند.

منبع:ایسنا