بستری ۴۷۵ بیمار کرونایی در مازندران

مهر 7, 1400
21 بازدید

در حالیکه شیوع ویروس کرونا در مازندران پس از مدت‌ها روند ثابتی به خود گرفته اما به گفته مسئولان ستاد مبارزه با کرونا، از شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی این ویروس، اظهار نگرانی می‌کنند. سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۳ بیمار مشکوک به […]

بستری ۴۷۵ بیمار کرونایی در مازندران

در حالیکه شیوع ویروس کرونا در مازندران پس از مدت‌ها روند ثابتی به خود گرفته اما به گفته مسئولان ستاد مبارزه با کرونا، از شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی این ویروس، اظهار نگرانی می‌کنند.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این زمینه، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۷۳ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی تصریح کرد: در همین مدت ۵۸ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: هم اکنون ۳۴۰ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۸۱ نفر با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری شدند.

آخرین آمار کرونا در بابل

از سوی دیگر بر اساس اعلام روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، در حال حاضر ۱۳۵ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

بر این اساس، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۶ بیمار جدید بستری و ۵ بیمار هم ترخیص شدند، همچنین ۲۹ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

افزایش شیوع کرونای انگلیسی در بابل

مصطفی جوانیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی بابل نیز اظهار کرد: در حال حاضر مواردی از کرونای انگلیسی را ثبت کردیم که هر روز در حال افزایش هست.

وی ادامه داد: در رهگیری‌هایی که در بابل انجام شده هر یک فرد مثبت حداقل ۱۰ تا ۱۲ نفر از اطرافیان خود را به راحتی آلوده می‌کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی بابل خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری و عدم شرکت در مراسم و تجمعات رو همچنان سرلوحه کارهای خودتون قرار بدید.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر ۴۷۵ بیمار مبتلا یا مشکوک به ویروس کرونا در مراکز درمانی زیرنظر دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

منبع:ایسنا