بستری بیش از ۴۰۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در مازندران

مرداد 22, 1400
3 بازدید

 کرونا در مازندران همچنان در حال طغیان است و با پذیرش ۶۹۹ بیمار جدید کرونایی، میزان بستری‌شدگان مبتلا به ویروس کرونا در این استان به ۴۰۷۶ نفر رسیده است، در این میان برخی از مسئولان خواستار قرنطینه دو هفته‌ای کامل به شیوه حکومت نظامی هستند و برخی هم معتقدند تا تمامی ملزومات فراهم نشود، این […]

بستری بیش از ۴۰۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در مازندران

 کرونا در مازندران همچنان در حال طغیان است و با پذیرش ۶۹۹ بیمار جدید کرونایی، میزان بستری‌شدگان مبتلا به ویروس کرونا در این استان به ۴۰۷۶ نفر رسیده است، در این میان برخی از مسئولان خواستار قرنطینه دو هفته‌ای کامل به شیوه حکومت نظامی هستند و برخی هم معتقدند تا تمامی ملزومات فراهم نشود، این تعطیلی نتیجه‌ای نخواهد داشت.

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این رابطه اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۴۵۸ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی تصریح کرد: در همین مدت تعداد ۴۶۲ نفر از افراد مشکوک بستری شده  از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران خاطرنشان کرد: هم اکنون ۲۶۰۳ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری شدند که از این تعداد ۳۶۷ نفر نیز با علائم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.

از سوی دیگر بر اساس اعلام روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، در حال حاضر ۱۴۷۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

بر این اساس، در ۲۴ ساعت گذشته ۲۴۱ بیمار جدید بستری و ۱۹۱ بیمار هم ترخیص شدند، همچنین ۵۶ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به گزارش ایسنا، هم‌اکنون ۴۰۷۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و یا مشکوک به ویروس کرونا، در مراکز درمانی زیرنظر دانشگاه‌های علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

منبع: ايسنا