برگزاری ویژه برنامه شهادت حضرت امام جواد (ع) در شیراز

آبان 20, 1400
7 بازدید

ایسنا/فارس مراسم بزرگداشت شهادت حضرت امام جواد (ع) با حضور و سخنرانی نماینده ولی‌فقیه در فارس در حرم مطهر احمد بن موسی(ع) برگزار شد. نماینده ولی‌فقیه در فارس شامگاه شنبه ۱۹ تیرماه در این مراسم بیان کرد: امام جواد (ع) یکی از غریب‌ترین امامان شیعه است که در خانه خود هم این غربت را به خوبی درک […]

برگزاری ویژه برنامه شهادت حضرت امام جواد (ع) در شیراز

ایسنا/فارس مراسم بزرگداشت شهادت حضرت امام جواد (ع) با حضور و سخنرانی نماینده ولی‌فقیه در فارس در حرم مطهر احمد بن موسی(ع) برگزار شد.

نماینده ولی‌فقیه در فارس شامگاه شنبه ۱۹ تیرماه در این مراسم بیان کرد: امام جواد (ع) یکی از غریب‌ترین امامان شیعه است که در خانه خود هم این غربت را به خوبی درک کرد و به دست همسر خود مسموم و به شهادت رسید.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام افزود: دشمنان امام جواد(ع) کاری کرده بودند که هنگام شهادت آن حضرت صدای ناله اش به گوش کسی نرسد، اما نمی‌دانستند که تقدیر خداوند برای او به گونه‌ای دیگر رقم میخورد و سر امام ایشان بر دامان مادر حضرت زهرا سلام الله علی‌ها قرار می‌گیرد.

او گفت: نگه داشتن پیکر بی‌جان امام نهم شیعیان بر زمین شیعیان را به یاد واقعه‌ی کربلا و مظلومیت امام حسین علیه السلام و یارانش می‌اندازد و بار دیگر مظلومیت ائمه اطهار را در طول تاریخ یادآوری می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در فارس در این مراسم همچنین با اشاره به سومین سالگرد فقیه عالیقدر حضرت آیت‌الله شیخ محمد رضا حدائق این عالم مجاهد را از آن دسته افرادی دانست که در چهره، منش وحرکات اوخشیت الهی موج می‌زد و افرادی که او را می‌دیدند به خوبی این خشیت الهی را در وجود مبارک ایشان مشاهده کردند.

آیت‌الله دژکام ادامه داد: در این دوره که خیلی‌ها مشغول مادیات و دنیا شدند بیت شریف حدائق از جمله آن بودند که نام وذکر خداوند در بین آن‌ها زنده نگه داشته شد و این موضوع نشان از توجه ویژه خداوند به بندگانش است.

او گفت: افرادی که یاد خداوند در خانه‌هایشان زنده می‌مانددر روز آخرت خداوند خانه‌های آن‌ها را در همسایگی اهل بیت قرار می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در فارس با اشاره به ویژگی‌های بارز این عالم گرانقدر گفت: بزرگان و علمای شیعه تعبیرشان در مورد خاندان حدائق این بود که سلمان روزگار خود بودند و علم و عمل شان در کنار یکدیگر شخصیت آن‌ها را شکل داده بود به نحوی که هرچه می‌دانستند به آن عمل می‌کردند.

آیت‌الله دژکام افزود: از جمله مجاهدت و تلاش‌های آیت الله شیخ محمدرضا حدائق، مجاهدت ایشان در زمان رضاشاه برای حفظ حوزه‌های علمیه و تلاش در جلوگیری از حذف لباس روحانیت در شیراز بود به شکلی که به گفته خودشان بر خود فرض می‌دانستند که با لباس روحانیت در خیابان‌های شیراز قدم بزنند تا مردم بدانند روحانیت برقرار است.

منبع:ایسنا