برگزاری مراسم مجازی سال تحویل امسال از حرم مطهر حضرت معصومه(س)

آذر 5, 1400
17 بازدید

ایسنا/قم استاندار قم با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر ممنوعیت برگزاری مراسم تحویل سال درحرم‌های مطهر گفت: بر این اساس در قم هیچ گونه مراسم تجمعی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) نخواهیم داشت و مراسم تحویل سال به صورت مجازی و یا حضور حداقلی است. بهرام سرمست روز چهارشنبه در […]

برگزاری مراسم مجازی سال تحویل امسال از حرم مطهر حضرت معصومه(س)

ایسنا/قم استاندار قم با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر ممنوعیت برگزاری مراسم تحویل سال درحرم‌های مطهر گفت: بر این اساس در قم هیچ گونه مراسم تجمعی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) نخواهیم داشت و مراسم تحویل سال به صورت مجازی و یا حضور حداقلی است.

بهرام سرمست روز چهارشنبه در آخرین جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در سال ۹۹ در تالار کرامت استانداری با ذکر این مطلب که برخی از اماکن، صنوف و محل‌هایی که در استان ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند روند رعایت مسائل بهداشتی از سوی آنها افزایشی بوده است، گفت: البته در چند مورد نیاز می‌باشد که در خصوص رعایت پروتکل‌ها دقت بیشتری انجام، و نظارت ها نیز تشدید شود.

وی افزود: پایانه‌های مسافربری درون و برون شهری، هتل‌ها و مراکز اقامتی و مسافر پذیر، مجتمع‌های تجاری و مراکز خرید، نانوایی‌ها و مطب‌های پزشکان از جمله مواردی هستند در این ایام باید به طور دقیق بیشترین نظارت ها در موردشان اعمال شود..

وی گفت: اداره کل مدیریت بحران استان پیگیری‌های لازم را انجام دهد که از طریق مرکز بهداشت نظارت ها تشدید شود.

استاندار قم همچنین در ادامه گفت: در خصوص وضعیت آرامستان ها در پنج شنبه آخر سال نیز تکلیف مشخص است و تصمیمی که برای تعطیلی آنها درشهر قم و بخش‌های تابعه گرفته شده مورد تایید ستاد استانی مبارزه با کرونا هم می‌باشد.

وی اضافه کرد: برای تحویل سال جدید طبق سیاست کلی قرارگاه و ستاد ملی مبارزه با کرونا، برای کاهش ازدحام، مراجعه و مسافرت زائران مراسم تحویل سال به صورت تجمعی برگزار نخواهد شد.

وی ادامه داد: برگزاری مراسم به صورت مجازی و همچنین رعایت حداقل های حضور بحث جدایی است ولی مراسم تجمعی در حرم های مطهر در سراسر کشور از جمله حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار نمی‌شود.

سرمست همچنین افزود: در مورد نیمه شعبان نیز همین طور است ولی قم به خاطر وجود مسجد جمکران در مقایسه با سایر استان‌ها وضعیت خاصی دارد و هیچ گونه مراسم تجمعی نخواهیم داشت.

وی تاکید کرد: تمام برنامه‌ریزی‌ها برای تحویل سال و آیین نیمه شعبان باید حول محور بستر فضای مجازی و کمترین حضور باشد.

وی موضوع اطلاع رسانی در مورد این تصمیم‌های گرفته شده را مهم خواند و گفت: سیاست ما درقم برای نوروز ۱۴۰۰ ، سیاست عدم تشویق به مسافرت است، ممنوعیت سفر به قم نداریم ولی حتما باید تشویق به مسافرت نکردن داشته باشیم، و همه تدابیر مورد نیاز نیز از سوی رسانه‌ها و معاونت زائران استانداری صورت بگیرد.

سرمست همچنین کنترل مبادی ورودی شهر قم را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: بر اساس مصوبه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا ممنوعیتی برای سفر به قم با توجه به قرار داشتن آن در شرایط زرد کرونایی وجود ندارد ولی مراقبت هایی را می توانیم در این زمینه انجام دهیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا