برگزاری مراسم بزرگداشت سعید ارباب شیرانی

آذر 30, 1400
34 بازدید

مراسم بزرگداشت سعید ارباب شیرانی، مترجم و مولف فقید برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، این مراسم توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در روز دوشنبه (۲۹ آذرماه) از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در فضای مجازی برگزار می‌شود. در این مراسم حسن بلخاری – رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی -، مجدالدین کیوانی – عضو شورای عالی […]

برگزاری مراسم بزرگداشت سعید ارباب شیرانی

مراسم بزرگداشت سعید ارباب شیرانی، مترجم و مولف فقید برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، این مراسم توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در روز دوشنبه (۲۹ آذرماه) از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در فضای مجازی برگزار می‌شود.

در این مراسم حسن بلخاری – رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی -، مجدالدین کیوانی – عضو شورای عالی بنیاد دائره‌المعارف بزرگ اسلامی -، رضا نیلی‌پور – استاد بازنشسته دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی -، ابوالفضل حری – استادیار زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه اراک -، هلن اولیائی‌نیا – استاد بازنشسته دانشگاه اصفهان – و امید علی شهنی کرم‌زاده – عضو هیأت علمی دانشگاه جندی شاپور – سخنرانی خواهند کرد.

سعید ارباب شیرانی،  مترجم کتاب مشهورِ هشت‌جلدی «تاریخ نقد جدید» رنه ولک در سال ۱۳۱۶  شمسی در اصفهان به دنیا آمد. این استاد فقید پس از دریافت مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران، در سال ۱۳۴۰ شمسی برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و موفق به اخذ درجه فوق لیسانس و دکترای ادبیات تطبیقی از دانشگاه پرینستن شد. وی بعد از پیروزی انقلاب به تدریس «نقد ادبی» در دانشگاه علامه‌طباطبایی پرداخت و همزمان به ترجمه و تالیف برخی آثار مهم در زمینه نقد ادبی روی آورد. او جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را در سال ۱۳۷۵ برای ترجمه کتاب «تاریخ نقد جدید» دریافت کرد.
علاقه‌مندان می‌توانند این رویداد علمی و فرهنگی را از طریق https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher2، https://www.aparat.com/mafakherefarhangi و https://t.me/anjomanasarmafakher دنبال کنند.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , ,