برگزاری جشنواره فرهنگی هنری «شکوفا» در ابهر

مهر 8, 1400
31 بازدید

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابهر گفت: جشنواره فرهنگی و هنری «شکوفا» در این شهرستان برگزار می‌شود. آیسان صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه به مناسبت قرن جدید و سال نو، دومین جشنواره فرهنگی هنری شکوفا در ابهر برگزار می‌شود، اظهار کرد: با توجه به هماهنگی صورت گرفته، این جشنواره در رشته‌ هنرهای تجسمی، خوشنویسی، […]

برگزاری جشنواره فرهنگی هنری «شکوفا» در ابهر

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابهر گفت: جشنواره فرهنگی و هنری «شکوفا» در این شهرستان برگزار می‌شود.

آیسان صادقی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه به مناسبت قرن جدید و سال نو، دومین جشنواره فرهنگی هنری شکوفا در ابهر برگزار می‌شود، اظهار کرد: با توجه به هماهنگی صورت گرفته، این جشنواره در رشته‌ هنرهای تجسمی، خوشنویسی، موسیقی، شعر و داستان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا، این برنامه به ‌صورت مجازی و از طریق صفحات تلگرامی و اینستاگرامی اجرا خواهد شد، ادامه داد: مهلت ارسال آثار به این جشنواره تا آخر فروردین‌ماه امسال تعیین شده است.

صادقی، از اجرای پویش ادبی «نوروز» در ابهر نیز خبر داد و یادآور شد: این پویش اسفندماه پارسال قبل در قالب موضوعاتی همچون چهارشنبه‌سوری، خانه‌تکانی، دید ‌و بازدید ایام قدیم داستان‌های محلی و آیین‌های بومی، همدلی و مشارکت مردمی در مقابله با کرونا، من و کرونا در قرن جدید و کرونا و چالش‌های پیش ‌رو در قرن جدید برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر با یادآوری این موضوع که این پویش در قالب شعر، مقاله ادبی و داستان کوتاه، ویدئوی ضبط شده شعرخوانی، حافظ‌خوانی، خوانش متن کوتاه ادبی اجرایی شد که خوشبختانه آثار خوبی در این زمینه به دبیرخانه واصل شده است، متذکر شد: هر چند شیوع ویروس کرونا همه برنامه‌ها را مجازی کرده است اما این موضوع فرصتی فراهم ساخته تا از ظرفیت‌های فضای مجازی استفاده بیشتری شود.

صادقی با تاکید بر این مطلب که با توجه به شیوع کرونا و لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی صادر شده در این خصوص، بخش زیادی فعالیت‌های حوزه هنری استان از کارهای نمایشگاهی و متداول به سمت تولید محتوا و کیفی‌سازی بخش‌های تخصصی ساماندهی شده است، خاطرنشان کرد: در این دوران تولید و انتشار آثار فرهنگی هنری در بستر فضای مجازی و ارتقای زیرساخت‌های سخت‌افزاری در دستور کار قرار گرفت و آثار متعدد فرهنگی و هنری در این فضای تهیه و عرضه شد.

منبع:ایسنا