برگزاری اردوی راهیان نور در شبکه شاد

آذر 22, 1400
10 بازدید

ایسنا/اردبیل معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا و اعزام نشدن دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی جنوب، اردوی راهیان نور به صورت مجازی و در بستر شبکه شاد برگزار می‌شود. خلیلی موسوی در نشست با مسئولان سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل اظهار کرد: این برنامه آموزشی […]

برگزاری اردوی راهیان نور در شبکه شاد

ایسنا/اردبیل معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا و اعزام نشدن دانش‌آموزان به مناطق عملیاتی جنوب، اردوی راهیان نور به صورت مجازی و در بستر شبکه شاد برگزار می‌شود.

خلیلی موسوی در نشست با مسئولان سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل اظهار کرد: این برنامه آموزشی و فرهنگی همه ساله در طول سال تحصیلی برای دانش‌آموزان مقاطع اول و دوم متوسطه برگزار می‌شد که امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا، اعزام دانش‌آموزان به این اردوها را شاهد نیستیم.

وی تصریح کرد: قرار شده با همکاری سپاه حضرت عباس (ع) در پنجم و ششم اسفندماه برای دانش‌آموزان اول متوسطه و نهم و دهم اسفندماه برای دانش‌آموزان پایه‌های یازدهم دوره دوم متوسطه این اردوها به شکل مجازی و در شبکه شاد برگزار شود.

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: بیش از 100 هزار نفر از دانش‌آموزان در این برنامه فرهنگی و آموزشی مشارکت خواهند کرد تا با محوریت مربیان و معلمان آموزش‌های دفاعی خود بتوانند از این فضا و بستر مجازی برای آشنایی با مناطق عملیاتی جنوب آشنایی بیشتری پیدا کنند.

خلیلی موسوی افزود: در این برنامه تلاش بر شناساندن ظرفیت‌های دوران دفاع مقدس در مناطق عملیاتی جنوب است تا دانش‌آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت و رشادت و مردانگی فرزندان سلحشور این مرز و بوم بیش از گذشته آشنایی پیدا کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: عمده برنامه‌های فرهنگی و پرورشی ما در سال تحصیلی جاری از طریق شبکه شاد و با مشارکت خود دانش‌آموزان، اولیا و مربیان در حال برگزاری است که انتظار می‌رود در این برنامه ارزشمند معنوی نیز فرصتی استثنایی برای انتقال مواریث دوران دفاع مقدس فراهم آید.

معاون هماهنگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل نیز در این جلسه اضافه کرد: در روزهای آینده و از طریق شبکه شاد و همچنین شبکه استانی سبلان چهار ویژه برنامه در قالب راهیان نور برگزار شده و تقدیم دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها خواهد شد.

الله‌شکور عبدی بیان کرد: در برنامه راهیان نور امسال دانش‌آموزان از طریق شبکه شاد و فضای مجازی با یادمان شهید بروجردی و مناطق عملیاتی اروندکنار، طلائیه، فکه، دهلاویه و سایر مناطق عملیاتی بازدید کرده و در حقیقت با این فضاهای معنوی آشنایی بیشتری پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: ما از بهترین روایت‌گران و فرماندهان غرورآفرین دوران دفاع مقدس در تشریح این برنامه‌های معنوی استفاده خواهیم کرد و امیدواریم دانش‌آموزان بیشترین مشارکت را در اجرای این برنامه و انجام تکالیف تعیین شده، داشته باشند.

معاون هماهنگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل اظهار کرد: بعد از برگزاری اردوی راهیان نور، دانش‌آموزان تا 20 اسفند فرصت خواهند داشت تا در جشنواره رهاورد سرزمین نور که در بخش‌های مختلف دلنوشته، تهیه کلیپ و انشاء‌نویسی برگزار خواهد شد، حس و حال خود را از حضور مجازی در مناطق جبهه‌های حق علیه باطل اعلام کرده تا برای بهترین آثار جوایزی ارزشمند تقدیم شود.

منبع:ایسنا