برگزاری آیین‌های هفته ملی کودک با شعار حال خوش کودکی رنگ خوش زندگی در آذربایجان شرقی

مهر 14, 1400
20 بازدید

 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گفت: آیین‌های هفته ملی کودک با شعار “حال خوش کودکی رنگ خوش زندگی” طی روزهای ۱۶ الی ۲۲ مهرماه در سراسر استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود. علی بینش با اعلام این مطلب، تاکید کرد: کودکان ارزشمندترین و مهم‌ترین سرمایه ملی هر جامعه می‌شوند و همه بزرگسالان اعم […]

برگزاری آیین‌های هفته ملی کودک با شعار حال خوش کودکی رنگ خوش زندگی در آذربایجان شرقی

 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گفت: آیین‌های هفته ملی کودک با شعار “حال خوش کودکی رنگ خوش زندگی” طی روزهای ۱۶ الی ۲۲ مهرماه در سراسر استان آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

علی بینش با اعلام این مطلب، تاکید کرد: کودکان ارزشمندترین و مهم‌ترین سرمایه ملی هر جامعه می‌شوند و همه بزرگسالان اعم از مسئولان و پدران و مادران امانت‌دار این هدیه‌های الهی هستند.

وی با بیان اینکه جلب توجه افکار عمومی نسبت به اهمیت دوران کودکی نیازها و خواسته‌های کودکان امروز مهمترین هدف بزرگداشت هفته ملی کودک است، تاکید کرد: همگرایی و هم‌افزایی فعالیت دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی در ارتقاء کمی و کیفی خدمات به کودکان از دیگر اهداف برنامه‌های هفته ملی کودک است.

وی با بیان اینکه شعار امسال هفته ملی کودک “حال خوش کودکی رنگ خوش زندگی” است، افزود: در راستای تحقق اهداف شعار این هفته، برنامه‌های گسترده، جذاب و متنوعی تدارک دیده شده است که با همکاری برخی نهادها دستگاه‌های عضو ستاد هفته ملی کودک برگزار خواهد شد.

بینش، معرفی و تجلیل از کودکان فعال در عرصه های هنری و ادبی، اجرای ده ها  برنامه فرهنگی هنری از قبیل مسابقه، سرود، قصه‌گویی و کارگاه‌های متنوع هنری و ادبی  به صورت حضوری و مجازی،  برگزاری آیین تجلیل از فعالان حوزه کودک در عرصه های اجتماعی و فرهنگی، حضور در مزار شهدا و بیعت مجدد با آرمان‌های انقلاب اسلامی، حضور در تعدادی از روستاهای محروم و اهدای کتاب و اقلام فرهنگی به کودکان این مناطق، تجلیل از پرستاران بیمارستان کودکان و برپایی نمایشگاه آثار منتخب هنری کودکان استان در تبریز و دیگر شهرهای استان،عضویت رایگان کودکان علاقه مند در مراکز کانون، اجرای برنامه‌های مشترک در موضوعات نظیر اهمیت آب و تغذیه سالم با مشارکت شیلات و آب منطقه‌ای و دیدار و گفتگوی کودکان با ائمه جمعه و فرمانداران شهرهای استان از جمله مهمترین برنامه‌ها عنوان کرد که به مناسبت هفته ملی کودک برگزار می‌گردد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزاری نشست‌های مجازی با حضور کارشناسان امر برای خانواده‌ها در موضوعات نظیر رسانه باورهای دینی و محیط زیست ایمنی و سلامت کودکان را از دیگر برنامه‌های این مناسبت دانست.

به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی، وی با قدردانی از ادارات عضو ستاد هفته ملی کودک اظهار امیدواری کرد با اجرای برنامه‌های پیش‌بینی شده بخش مهمی از اهداف مورد نظر هفته ملی کودک به ویژه در زمینه توجه به حقوق شهروندی کودکان و زمینه سازی مناسب برای برنامه ریزی های کلان فرهنگی محقق گردد.

منبع: ايسنا