«برکه خاموش» صدای معضلات موسیقی شد

مرداد 16, 1400
149 بازدید

مراسم اکران خصوصی فیلم «برکه خاموش» به کارگردانی بهادر زمانی، با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور بازیگران، عوامل فیلم و جمعی از هنرمندان در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.   مراسم اکران خصوصی فیلم سینمایی «برکه خاموش» به کارگردانی بهادر زمانی و تهیه‌کنندگی محمدرضا نجاتیان شامگاه جمعه ۱۵ مرداد در فرهنگسرای نیاوران برگزار  شد. […]

«برکه خاموش» صدای معضلات موسیقی شد

مراسم اکران خصوصی فیلم «برکه خاموش» به کارگردانی بهادر زمانی، با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور بازیگران، عوامل فیلم و جمعی از هنرمندان در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

  مراسم اکران خصوصی فیلم سینمایی «برکه خاموش» به کارگردانی بهادر زمانی و تهیه‌کنندگی محمدرضا نجاتیان شامگاه جمعه ۱۵ مرداد در فرهنگسرای نیاوران برگزار  شد.
در ابتدای مراسم تهیه‌کننده درباره آسیب‌های اجتماعی که گریبانگیر جامعه هنری هم شده صحبت کرد و گفت: جدیدا فیلم‌ها با دغدغه‌های اجتماعی کمتر ساخته میشود و جای خالی این آثار بین تولیدات ما احساس می‌شود.
زمانی هم بعد از تقدیر از عوامل اثر بابت همراهی و همکاری با گروه در روزهای کرونا این اثر را به دنیای موسیقی تقدیم کرد و افزود: این فیلم دغدغه مند است و به معضلات و مسائل مختلف حوزه موسیقی پرداخته است، مواردی که به خصوص جوان‌ترهای این عرصه با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.
زمانی که او را در نقش حضرت عباس در فیلم «روز رستاخیز» دیده بودیم، پیش از این، کارگردانی فیلم بلند مستند داستانی میرقاسم به تهیه کنندگی هومن کبیری و نویسندگی و کارگردانی چند فیلم کوتاه را هم در کارنامه کاری خود دارد. برکه خاموش اولین کار سینمایی مستقل او است که فیلمبرداری آن سال گذشته در سکوت خبری انجام شد.
برکه خاموش در بیش از ۳۰ لوکیشن و با حدود صد بازیگر تولید شده است. همچنین در این فیلم که به معضلات حوزه موسیقی و مشکلات عدیده فعالان این حوزه پرداخته،  از گروه ها و خواننده های مختلف استفاده شده است. می‌توان گفت که رنگبندی پلانها و نوع نورپردازی که به واسطه موضوع و فضا در برکه خاموش به کار رفته از نقاط برجسته این اثر است.
بازیگران این فیلم اغلب از بین چهره‌های تئاتری و بازیگران جوانی انتخاب شده‌اند که خیلی از آنها با این فیلم به حوزه سینما معرفی می‌شوند. فرزانه کریمیانفر، یاور احمدی فر، امیر زمستانی و… برخی از بازیگرانی‌اند که در این فیلم حضور دارند.
در خلاصه داستان «برکه خاموش» آمده است: فیلم مصائب زندگی دختر جوانی را بیان میکند که علاقه بسیار به نوازندگی دارد. با ورود او به جهان موسیقی، زندگی اش دستخوش اتفاقات غیر منتظره ای می شودو …
دیگر عوامل این فیلم عبارت‌اند از:نویسنده و کارگردان: بهادر زمانی، تهیه‌کننده: محمدرضا نجاتیان، مجری طرح: پویا نوری، مدیر فیلمبرداری: مهدی افشار، دستیار اول فیلمبردار: احمد کاوسی، برنامه‌ریز و دستیار اول کارگردان: فرزین فتحی، دستیار دوم کارگردان: مهدی مقدم، منشی صحنه: شقایق صادق، مدیر صدابرداری: حمید زیباکلام، طراح گریم: مریم سلیقه، طراح صحنه و لباس: محمدرضا امین‌زاده، موسیقی: بابک پورعابدینی، سعید نیک‌پور، تدوین: نیکا عسگری، طراحی و ترکیب صدا: ندا محسنی، اصلاح رنگ و نور: حسن نجفی، بازیگردان: حمیدرضا خلیلی، مدیر تولید: اصغر بازگشا، مدیر تدارکات: محمود جعفری، مدیر امور مالی: سید محمدرضا حسینی، عکاس: حسین عصار.
منبع: ايسنا