برهم صالح: اجماع ملی درباره عدم حضور پایگاه‌ها و نظامیان خارجی در عراق وجود دارد

آبان 20, 1400
5 بازدید

رئیس جمهور عراق تأکید کرد که مأموریت نیروهای خارجی در این کشور تقویت توانایی‌های نیروهای عراقی است. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، برهم صالح، رئیس جمهور عراق در دیدار با تعدادی از نمایندگان نهادهای رسمی و محلی اطلاع رسانی در بغداد گفت: اجماع ملی درباره عدم وجود پایگاه‌ها یا نیروهای جنگی خارجی […]

برهم صالح: اجماع ملی درباره عدم حضور پایگاه‌ها و نظامیان خارجی در عراق وجود دارد

رئیس جمهور عراق تأکید کرد که مأموریت نیروهای خارجی در این کشور تقویت توانایی‌های نیروهای عراقی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، برهم صالح، رئیس جمهور عراق در دیدار با تعدادی از نمایندگان نهادهای رسمی و محلی اطلاع رسانی در بغداد گفت: اجماع ملی درباره عدم وجود پایگاه‌ها یا نیروهای جنگی خارجی در عراق وجود دارد و این توافق پابرجاست.

وی ادامه داد: اما در نهایت این مساله به موضع امنیتی عراق و موضع دولت و فرمانده کل نیروهای مسلح درباره ادامه نیاز ما به مربیان و مشاوران بستگی دارد. این نیروها بنا به درخواست دولت عراق در کشور هستند و نقش مهمی در حمایت از نیروهای عراقی در مبارزه با تروریسم و تحقق پیروزی دارند و مأموریت آن‌ها آموزش و تقویت توانایی‌های نیروهای ما در جنگ علیه تروریسم است و مأموریت دیگری ندارند.

وی گفت: اکنون عراق باید نقشی در اتحاد منطقه ایفا کند. ما نمی‌خواهیم بخشی از سیاست قطب‌بندی‌ها باشیم. ما می‌خواهیم کشورمان از نزاع‌های بیهوده منطقه دور باشد. می‌خواهم عراقی‌ها بدانند که سخنان ما در کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، تهران، عربستان، مصر، فرانسه، ایتالیا و آمریکا همان سخنان و همان منطق است.

انتهای پیام

منبع:ایسنا