برنامه روسیه برای دستیابی به توافق نظامی با عربستان

آذر 22, 1400
9 بازدید

مسکو برای رسیدن به یک توافق همکاری نظامی با عربستان برنامه‌ریزی و دو وزارت خارجه و دفاع این کشور را برای انجام مذاکراتی با عربستان مامور کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، دولت روسیه به دو وزارت امور خارجه و دفاع این کشور دستور داد با هدف امضای یک توافقنامه […]

برنامه روسیه برای دستیابی به توافق نظامی با عربستان

مسکو برای رسیدن به یک توافق همکاری نظامی با عربستان برنامه‌ریزی و دو وزارت خارجه و دفاع این کشور را برای انجام مذاکراتی با عربستان مامور کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، دولت روسیه به دو وزارت امور خارجه و دفاع این کشور دستور داد با هدف امضای یک توافقنامه جدید برای همکاری نظامی با عربستان، مذاکراتی را با این کشور انجام دهند.

پیش‌نویس توافقنامه که در تاریخ ۱۹ فوریه از سوی دولت روسیه منتشر شده دال بر همکاری میان روسیه و عربستان جهت تبادل نظر و گفت‌وگو درباره مسایل مهم مشترک در حوزه نظامی، مبارزه با تروریسم، مبارزه با دزدی دریایی، آموزش نیروها، آموزش نظامی، فرهنگ و ورزش، پزشکی نظامی، تاریخ نظامی، عملیات‌های امداد و نجات دریایی و دیگر زمینه‌های توافق شده میان دو طرف برای همکاری است.

قرار است این توافقنامه با دیدارهای متقابل هیئت‌ها و کارشناسان دو کشور، آموزش کادر نظامی، برگزاری آموزش‌ها و تمرین‌های مشترک اجرا شود.

در توافقنامه یاد شده آمده است، در صورتی که دو طرف به توافق‌های ویژه دیگری در این زمینه دست نیابند، طبق این توافق هزینه‌های خود را متقبل خواهند شد.

منبع:ایسنا