برنامه‌های نیمه شعبان استان تهران تشریح شد

مهر 6, 1400
28 بازدید

 رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: احیای شب نیمه شعبان ، سر دادن ندای لبیک یا مهدی بر بام منازل ، اجرای مسابقات مهدوی ، انتشار کلیپ و پوستر در فضای مجازی و همزمان اجرای نور افشانی و… از برنامه های نیمه شعبان در استان تهران است. حجت الاسلام و المسلمین سیدمحسن محمودی […]

برنامه‌های نیمه شعبان استان تهران تشریح شد

 رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: احیای شب نیمه شعبان ، سر دادن ندای لبیک یا مهدی بر بام منازل ، اجرای مسابقات مهدوی ، انتشار کلیپ و پوستر در فضای مجازی و همزمان اجرای نور افشانی و… از برنامه های نیمه شعبان در استان تهران است.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحسن محمودی صبح سه شنبه ۳ فروردین ماه در جلسه ستاد نیمه شعبان با اشاره به تقارن اعیاد شعبانیه و عید نوروز اظهار کرد: برنامه‌های مختلفی توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با همکاری نهادهای فرهنگی پیش‌بینی شده که این برنامه‌ها در مساجد، حسینیه‌ها و فضای باز و در فضای مجازی انجام خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با بیان اینکه همزمان با اعیاد شعبانیه برنامه‌های جشن را به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی در مساجد خواهیم داشت گفت: سخنرانی ائمه جماعات با موضوع مهدویت و برگزاری سرود نوجوانان و جوانان در محلات و در روز نیمه شعبان از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان تهران بیان کرد: فضاسازی سطح شهر تهران و شهرستانهای استان تهران متناسب با اعیاد شعبانیه و توزیع بسته‌های معیشتی به همت گروه‌های جهادی در ایام نوروز ؛ پویش دعاخوانی ، حضور کاروان‌های شادی در مناطق محروم و پویش صلوات برای سلامتی امام زمان(عج) را از دیگر برنامه‌ها در این ایام برشمرد.

عضو ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران گفت: فعالیت در فضای مجازی و رسانه از جمله فعالیت‌های مهم در نیمه شعبان امسال خواهد بود ؛ چرا که موضوع انتظار و مهدویت مبحث جهانی است.

حجت الاسلام محمودی با بیان اینکه نیمه شعبان امسال فرصت بسیاری خوبی برای جهانی کردن فرهنگ مهدویت است ، مطرح کرد: امسال پیام نیمه شعبان رساتر از قبل در دنیا طنین انداز خواهد شد.

این مقام مسئول در پایان سخنان گفت: احیای شب نیمه شعبان ، سر دادن ندای لبیک یا مهدی بر بام منازل و پخش از بلندگوهای مساجد، پارک ها و بقاع متبرکه ، اجرای مسابقات مهدوی ، انتشار کلیپ و پوستر در فضای مجازی و همزمان اجرای نور افشانی توسط شهرداری ها از دیگر برنامه های نیمه شعبان در استان تهران است.

منبع:ایسنا