بررسی برنامه وزیر پیشنهادی کار در کمیسیون آموزش

مرداد 24, 1400
6 بازدید

عکس: آرشیو سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی در جلسه عصر امروز این کمیسیون خبر داد. رضا حاجی پور در توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: این جلسه با حضور عبدالملکی وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی برگزار شد […]

بررسی برنامه وزیر پیشنهادی کار در کمیسیون آموزش
عکس: آرشیو

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی در جلسه عصر امروز این کمیسیون خبر داد.

رضا حاجی پور در توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: این جلسه با حضور عبدالملکی وزیر پیشنهادی کار، تعاون و رفاه اجتماعی برگزار شد و وزیر ‌پیشنهادی به ارائه توضیحاتی درباره سوابق تحصیلی و اجرایی خود پرداخت.

وی ادامه داد: یکی از نکاتی مورد اشاره نمایندگان این بود که این وزارتخانه بسیار وسیع بوده و نیاز به توجه بسیار زیاد دارد. مهارت آموزی و توجه به سازمان فنی و حرفه‌ای،  برآورد دقیق سرانه رفاه اجتماعی و ایجاد عدالت بین مناطق مختلف کشور، گسترش بیمه‌ها، حمایت از کارگران ساختمانی و مشکلات سازمان بهزیستی از دیگر مسائلی مطرح شده در این جلسه بود.

به گفته حاجی پور، نمایندگان بر لزوم بالا بردن میزان بهره‌وری در شرکت‌های شستا و لزوم تغییر برخی مدیران آن و سروسامان دادن به بنگاه‌های اقتصادی و همچنین توجه به آسیب های اجتماعی، اصلاح قانون کار و گسترش اشتغال و مخصوصا مشاغل زودبازده در کنار اجرای اصول ۲۸ و ۲۹ قانون اساسی و توجه به بازنشستگان بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان و برطرف نمودن مشکل زنان سرپرست خانوار تاکید داشتند.

منبع: ايسنا