بررسی برنامه های‌ وزیر پیشنهادی راه در کمیسیون قضایی مجلس

مرداد 24, 1400
4 بازدید

عکس: آرشیو نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون متبوع خود از حضور وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی و بررسی برنامه های وی در این جلسه خبر داد. حسن نوروزی با اشاره به نشست امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با حضور […]

بررسی برنامه های‌ وزیر پیشنهادی راه در کمیسیون قضایی مجلس
عکس: آرشیو

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون متبوع خود از حضور وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی و بررسی برنامه های وی در این جلسه خبر داد.

حسن نوروزی با اشاره به نشست امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با حضور رستم قاسمی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی برگزار شد، در ابتدا وی به ارائه برنامه های خود پرداخت و در ادامه نمایندگان ضمن طرح مطالبات و دغدغه های ملی و منطقه ای خود در حوزه راه و شهرسازی بر ضرورت توجه وزیر راه آینده به تقویت و توسعه شبکه‌های راه‌های شهری و روستایی، حمل و نقل ریلی داخلی و خارجی از جمله اتصال ریلی ایران به چین از مسیر افغانستان، اینچه برون به ترکمنستان و چین و همچنین حمل و نقل هوایی تاکید کردند.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ساخت سالانه یک میلیون مسکن، تقویت بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها، تسریع در جاده ترانزیت شمال به جنوب، تکمیل راه‌آهن ایران به چنین از مسیر افغانستان، توجه جدی به مسکن اجتماعی،  تکمیل و اتمام مسکن‌ مهر و ساماندهی بافت‌های فرسوده شهری از جمله برنامه های وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی می باشد.

وی اضافه کرد: نمایندگان در این نشست به مباحث مهمی همچون تقویت فرودگاه امام خمینی (ره) و همچنین منطقه آزاد فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی، مسکن‌های اجتماعی، اتمام نهایی مساکن مهر و تسریع در توجه به بافت های فرسوده اشاره و تاکید کردند.

منبع: ايسنا