بررسی احداث بزرگراه شهید شوشتری تهران در فراکسیون محیط‌زیست مجلس

آذر 24, 1400
7 بازدید

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس از بررسی احداث بزرگراه شهید شوشتری تهران خبر داد و به ضرورت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست در مراحل اجرای این پروژه تأکید کرد. به گزارش ایسنا، سمیه رفیعی در جلسه فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به ضرورت بررسی ابعاد مختلف احداث بزرگراه شهید شوشتری گفت: احداث کمربندی برای […]

بررسی احداث بزرگراه شهید شوشتری تهران در فراکسیون محیط‌زیست مجلس

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس از بررسی احداث بزرگراه شهید شوشتری تهران خبر داد و به ضرورت نظارت سازمان حفاظت محیط زیست در مراحل اجرای این پروژه تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، سمیه رفیعی در جلسه فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به ضرورت بررسی ابعاد مختلف احداث بزرگراه شهید شوشتری گفت: احداث کمربندی برای شرق تهران ضروری است. اما باید همه ابعاد این پروژه به طور کامل بررسی شود.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس احداث این بزرگراه را باعث کاهش بار ترافیکی بزرگراه بسیج تهران دانست و گفت: این احداث عملا این بزرگراه را تبدیل به بزرگراهی با کاربری درون شهری می‌کند. در عین حال انتظار داریم تمام ملاحظات زیست محیطی در احداث رعایت شده و مسیری انتخاب شود که کمترین آسیب را به محیط زیست و حیات وحش شکننده پایتخت وارد کند.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اظهارات معاون عمرانی شهردار تهران مبنی بر رعایت همه الزامات سازمان محیط زیست در احداث بزرگراه شهید شوشتری گفت: سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل محیط زیست استان تهران نیز در صورت تایید گزارش ارزیابی این پروژه باید به دقت بر مراحل اجرای آن نظارت کنند.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با انتقاد از مراحل اجرای پروژه‌های مشمول ارزیابی زیست محیطی در کشور گفت: متاسفانه نظارت محیط زیست بر این پروژه‌ها پس از تایید گزارش ارزیابی زیست محیطی آنها به طور دقیق صورت نمی‌گیرد و بعضا الزامات این پروژه‌ها در حد کاغذ باقی می‌ماند که در این خصوص مجلس انتظار دارد سازمان حفاظت محیط زیست نظارت خود را افزایش دهد.

رفیعی در پایان گفت: قطعا مجلس شورای اسلامی حسب وظایف خود با کمک دستگاه‌های نظارتی به این دسته پروژه‌ها ورود کرده و با هرگونه قصور برخورد می‌کند.

انتهای پیام