بانوی خیر زنجانی منزل خود را وقف مجمع خیران مدرسه‌ساز کرد

مرداد 23, 1400
1 بازدید

 بانوی خیر زنجانی منزل مسکونی خود به ارزش ۴۰ میلیارد ریال را وقف مجمع خیران مدرسه‌ساز استان زنجان کرد.  به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان زنجان، همزمان با دومین روز ماه محرم‌الحرام، معصومه اقسامی از خادمان و ذاکران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و از شاگردان مجتهده مطهره خانم حکمی (واقف درمانگاه خانم حکمی) شش‌دانگ […]

بانوی خیر زنجانی منزل خود را وقف مجمع خیران مدرسه‌ساز کرد

 بانوی خیر زنجانی منزل مسکونی خود به ارزش ۴۰ میلیارد ریال را وقف مجمع خیران مدرسه‌ساز استان زنجان کرد.

 به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان زنجان، همزمان با دومین روز ماه محرم‌الحرام، معصومه اقسامی از خادمان و ذاکران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و از شاگردان مجتهده مطهره خانم حکمی (واقف درمانگاه خانم حکمی) شش‌دانگ منزل مسکونی خود به ارزش تقریبی ۴۰ میلیارد ریال واقع در اراضی پایین کوه را برای ساخت مدرسه، به صورت صلح عمری وقف مجمع خیران مدرسه‌ساز استان زنجان کرد.

جلسه مربوطه با حضور اعضای هیئت‌مدیره مجمع خیران مدرسه‌ساز استان زنجان و عیسی قاسم‌پور، وصی واقف به نمایندگی از معصومه اقسامی برگزار شد. این عمارت پس از تبدیل به احسن با نظارت وصی واقف، در آموزش‌وپرورش ناحیه ۲ زنجان تبدیل به مدرسه خواهد شد.

گفتنی است شهر زنجان در شهرک‌های اقماری با کمبود مدرسه مواجه است و با توجه به محدودیت منابع مالی دولتی، نیازمند کمک‌های خیران برای توسعه سرانه فضاهای آموزشی استاندارد برای تحصیل دانش‌آموزان است. استان زنجان ۲۸۰۰ موقوفه و ۳۱ هزار رقبه دارد که بیشتر نیات آن‌ها مربوط به اطعام و عزاداری ابا عبدالله‌الحسین (ع) است.

منبع: ايسنا