بازدید وزیر دفاع آمریکا از پایگاه هوایی الظفره در امارات

آذر 2, 1400
18 بازدید

وزیر دفاع آمریکا امروز (دوشنبه) از نظامیان این کشور در پایگاه هوایی الظفره در امارات بازدید کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت الحره، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در بازدید از پایگاه هوایی الظفره در امارات خطاب به نیروهای نظامی این کشور گفت: حضور شما  در اینجا تفاوت شگفت‌انگیزی را برای منافع آمریکا […]

بازدید وزیر دفاع آمریکا از پایگاه هوایی الظفره در امارات

وزیر دفاع آمریکا امروز (دوشنبه) از نظامیان این کشور در پایگاه هوایی الظفره در امارات بازدید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت الحره، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در بازدید از پایگاه هوایی الظفره در امارات خطاب به نیروهای نظامی این کشور گفت: حضور شما  در اینجا تفاوت شگفت‌انگیزی را برای منافع آمریکا در منطقه ایجاد می‌کند.

آستین با اشاره به اینکه آمریکا ده‌ها هزار نیرو در تمامی منطقه دارد، اظهار کرد: آمریکا به هم‌پیمانان و شرکای خود در خاورمیانه متعهد است.

چند روز پیش از سفر آستین به امارات، روزنامه وال‌استریت در گزارش‌هایی اعلام کرد، آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا در بهار گذشته فاش کردند چین در حال احداث مخفیانه یک پایگاه نظامی مشکوک در یکی از بنادر امارات است.

پایگاه هوایی الظفره مقر اصلی نظامیان آمریکا در منطقه است و همراه با پایگاه العدید واقع در قطر مقر فرماندهی مرکزی آمریکا، در عملیات تخلیه اخیر از افغانستان شرکت داشتند.

در جریان سفر آستین به امارات، یک فروند هواپیمای باری نظامی مدل سی۱۷ و چند فروند هواپیمای نظارتی دیگر در باند پایگاه هوایی الظفره دیده شدند.

وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه با محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی در پایتخت امارات دیدار داشت.

آستین در آن دیدار ضمن تاکید بر اهمیت روابط دوجانبه آمریکا و امارات از نقش مهمی که ابوظبی به عنوان نقطه عبوری برای نیروهای آمریکایی در عملیات خروج از افغانستان داشت، تقدیر کرد.

وزیر دفاع آمریکا و بن زاید در این دیدار تهدیدهای امنیتی مشترک، همکاری برای ارتقای سطح دفاعی منطقه و استمرار تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم را بررسی کردند.

همچنین او در نشست امنیتی گفت‌وگوی منامه بار دیگر تاکید کرد که آمریکا منطقه خاورمیانه را رها نخواهد کرد.

منبع: ايسنا