بازدید بیش از ۱۱ هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی بشرویه

آذر 4, 1400
7 بازدید

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه گفت: از 28 اسفندماه سال گذشته تا امروز بیش از 11 هزار و 970 نفر از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری شهرستان بشرویه بازدید کرده‌اند. به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سید امیر سلیمانی رباطی، اظهار کرد: مجموع اقامت مسافران نوروزی تا به امروز در شهرستان بشرویه […]

بازدید بیش از ۱۱ هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی بشرویه
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه گفت: از 28 اسفندماه سال گذشته تا امروز بیش از 11 هزار و 970 نفر از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری شهرستان بشرویه بازدید کرده‌اند.
به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سید امیر سلیمانی رباطی، اظهار کرد: مجموع اقامت مسافران نوروزی تا به امروز در شهرستان بشرویه 19 هزار و 468 نفر بوده است.

وی ادامه داد: در مدت مشابه سال گذشته حدود 16 هزار و 998 نفر اقامت داشته‌ایم که خوشبختانه در سال جاری با رشد 15 تا 20 درصدی مواجه بوده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه با بیان اینکه از 28 اسفندماه سال گذشته تا امروز بیش از 11 هزار و 970 نفر از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری شهرستان بشرویه بازدید کرده‌اند، افزود: بیشترین بازدیدها مربوط به بافت تاریخی بشرویه شامل؛ خانه مستوفی، موزه و بازارچه صنایع دستی بوده است.

وی با بیان اینکه بازدید از کویر بشرویه نیز نسبت به سال گذشته رشد 100 درصدی داشته است، تصریح کرد: از مجموع اقامت شهرستان 648 نفر و پنج درصد مجموع اقامت مربوط به اقامتگاه‌های بوم گردی بوده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه گفت: با توجه به اینکه امسال اولین سال تجربه بهره‌گیری از اقامتگاه‌های بوم گردی در شهرستان بشرویه بوده است لذا رشد خوبی در این خصوص داشته‌ایم و پیش بینی می‌شود تعداد اقامت مسافران نوروزی امسال به دو تا سه هزار نفر در اقامتگاه‌های بوم گردی برسد.

سلیمانی رباطی ادامه داد: در مجموع ایام نوروزی سال گذشته تنها 2500 نفر در مراکز اسکان‌ فرهنگیان اقامت داشته‌اند در صورتی که در سال جاری تا به امروز بیش از 2565 نفر در این واحدهای اقامتی اسکان داشته‌اند.

وی با بیان اینکه از مجموع اسکان‌ها 162 نفر تا کنون در هتل‌های شهرستان اقامت داشته‌اند، خاطرنشان کرد: در ایام تعطیلات امسال هشت اقامتگاه بومگردی و دو کمپ کویری در شهرستان میزبان مسافران و گردشگران خواهند بود.