بازارها و مراکز تجمع تا پایان تعطیلات فروردین بسته می‌ماند

آبان 26, 1400
9 بازدید

ایسنا/لرستان معاون استاندار لرستان گفت: بازارها و مراکز تجمع تا پایان تعطیلات فروردین بسته می‌ماند. دکتر محمود ثمینی در اولین جلسه ویدئو کنفرانس ستاد مدیریت بیماری کرونا استان در سال جدید با فرمانداران  ضمن تبریک سال نو به مردم و دست اندرکاران مبارزه با این ویروس اظهار کرد: طبق ابلاغ تلفنی وزیر کشور مقرر شد به […]

بازارها و مراکز تجمع تا پایان تعطیلات فروردین بسته می‌ماند

ایسنا/لرستان معاون استاندار لرستان گفت: بازارها و مراکز تجمع تا پایان تعطیلات فروردین بسته می‌ماند.

دکتر محمود ثمینی در اولین جلسه ویدئو کنفرانس ستاد مدیریت بیماری کرونا استان در سال جدید با فرمانداران  ضمن تبریک سال نو به مردم و دست اندرکاران مبارزه با این ویروس اظهار کرد: طبق ابلاغ تلفنی وزیر کشور مقرر شد به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اماکن پر ازدحام و بازارها تا پایان تعطیلات فروردین بسته باشد و برای نظارت بر اماکنی که نیاز مردم را تأمین می‌کنند، تدابیر لازم را به کار گرفته شود.

ثمینی بیان کرد: این ابلاغ مشمول مراکز تأمین مایحتاج اولیه مردم مانند فروشگاه‌های مواد غذایی نیست و آنها برای توزیع این اقلام به فعالیت خود ادامه دهند.

وی در ادامه اضافه کرد: سازمان‌های نظارتی در این ایام اقدامات خود در زمینه تأمین نیاز مردم و اعمال نظارت بر بازار را طبق برنامه‌ریزی به صورت مدون در دستور کار داشته باشند.

ثمینی تصریح کرد: پایگاه‌های سلامت مستقر در ورودی شهرهای استان نظارت و کنترل بر ورودی و خروجی‌ها را به صورت مستمر انجام دهند و فرمانداران نیز با توجه به شرایط سخت کاری کادر پزشکی استان، اقدامات لازم در زمینه سرکشی از بیمارستان‌ها را پیگیری و کنترل بر این اماکن را به صورت منظم اعمال کنند.

معاون استاندار در پایان ضمن تاکید بر عدم خروج مردم از منازل و پرهیز از ترددهای بی‌مورد، خاطرنشان کرد: فرمانداران تهیه و تامین مواد بهداشتی و شوینده‌های مورد نیاز را در نظر داشته باشند و عملیات ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی طبق برنامه‌ریزی به صورت روزانه انجام شود.

منبع:ایسنا