بارش برف ملایم در سراسر گلستان

آذر 22, 1400
8 بازدید

ایسنا/گلستان رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی گلستان گفت: از صبح امروز بارش برف به شکل ملایم و متوسط در تمامی شهرهای استان ادامه دارد. محمود محمدقلی پور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با ورود سامانه سرد و بارشی، از صبح امروز ریزش برف را به شکل ملایم و متوسط در تمامی شهرستان‌های استان از […]

بارش برف ملایم در سراسر گلستان

ایسنا/گلستان رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی گلستان گفت: از صبح امروز بارش برف به شکل ملایم و متوسط در تمامی شهرهای استان ادامه دارد.

محمود محمدقلی پور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با ورود سامانه سرد و بارشی، از صبح امروز ریزش برف را به شکل ملایم و متوسط در تمامی شهرستان‌های استان از بندرگز و بندر ترکمن تا گالیکش و مراوه‌تپه داریم.

وی با بیان اینکه ریزش برف در ارتفاعات شدت بیشتری دارد، افزود: پیش‌بینی می‌شود تا امشب ارتفاع برف در ارتفاعات به ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر برسد.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی گلستان بیان کرد: این شرایط به‌تناوب تا امشب در سطح استان ادامه خواهد داشت.

وی گفت: از امشب با جابه‌جایی سامانه به سمت شرق، از میزان ریزش‌های جوی کاسته خواهد شد و فردا تنها در مناطق کوهستانی ریزش ملایم و پراکنده برف را خواهیم داشت.

محمدقلی پور تأکید کرد: از امشب با توجه به بروز یخبندان و پدیده مه غلیظ، لغزندگی و اختلال در تردد از جاده‌های کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه گلستانی‌ها فردا صبح سردی را تجربه خواهند کرد، گفت: فردا حداقل دما در مناطق کوهپایه‌ای و میان دشت استان به منفی ۲ تا ۴ درجه، مناطق مرزی و سردسیر شمال شرق به منفی ۴ تا ۶ درجه و در مناطق کوهستانی خصوصاً شرق استان به منفی ۶ تا ۸ درجه می‌رسد.

رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی گلستان تصریح کرد: امروز حداکثر دما در استان بین ۴ تا ۶ درجه خواهد بود و فردا این مقدار به ۶ تا ۱۰ درجه می‌رسد.

منبع:ایسنا