بارزانی: آماده گفت‌وگو با پ.ک.ک هستیم

مهر 11, 1400
62 بازدید

رئیس منطقه کردستان عراق و نایب رئیس حزب دموکرات کردستان بر آمادگی اربیل برای حل مشکلات با حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) از طریق گفت‌وگو و مذاکره تأکید کرد.  «نیچروان بارزانی» رئیس منطقه اقلیم کردستان و نایب رئیس حزب دموکرات کردستان عراق امروز (یکشنبه) در سخنانی در محفل انتخاباتی حزب متبوعش در شهر دهوک اعلام کرد […]

بارزانی: آماده گفت‌وگو با پ.ک.ک هستیم

رئیس منطقه کردستان عراق و نایب رئیس حزب دموکرات کردستان بر آمادگی اربیل برای حل مشکلات با حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) از طریق گفت‌وگو و مذاکره تأکید کرد.

 «نیچروان بارزانی» رئیس منطقه اقلیم کردستان و نایب رئیس حزب دموکرات کردستان عراق امروز (یکشنبه) در سخنانی در محفل انتخاباتی حزب متبوعش در شهر دهوک اعلام کرد که جنگ علیه داعش، کاهش بودجه اقلیم از سوی بغداد و ورود دو میلیون آواره و پناهنده از سوریه و دیگر مناطق عراق، باعث توقف عملیات بازسازی در مناطق اقلیم کردستان شده است.

به گزارش موازین نیوز، بارزانی تصریح کرد: این بدین معنی نیست که کاروان توسعه در اقلیم کردستان برای همیشه متوقف شده باشد، بلکه ادامه دارد و ما نسبت به آینده بهتر کردستان خوشبین هستیم.

رئیس منطقه کردستان عراق افزود: از جمله مشکلاتی که منطقه با آن روبرو است، حضور حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) در اراضی ماست و این حزب مخالف ترکیه، مانع روند بازسازی و سازندگی در مناطق مرزی کردستان می‌شود.

وی با تأکید بر آمادگی اربیل برای حل مشکلات با حزب کردستان عراق از طریق گفت‌وگو تصریح کرد: ما از پ. ک. ک می‌خواهیم که از اراضی اقلیم کردستان خارج شود.

منبع: ايسنا