ایمپلنت کنیم یا عصب‌کشی و پر کردن دندان؟

ایمپلنت کنیم یا عصب‌کشی و پر کردن دندان؟
آذر 23, 1402
125 بازدید

عصب‌کشی و پر کردن دندان یا ایمپلنت دندان دو روش از خدمات دندانپزشکی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید مشکلاتی چون شکستگی، پوسیدگی و از بین رفتن دندان را درمان کنید. می‌تونید با استفاده از عصب‌کشی و پر کردن دندان، دندان پوسیده و آسیب دیده را ترمیم کنید و یا با کشیدن دندان، کاشت ایمپلنت دندان را انجام […]

عصب‌کشی و پر کردن دندان یا ایمپلنت دندان دو روش از خدمات دندانپزشکی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید مشکلاتی چون شکستگی، پوسیدگی و از بین رفتن دندان را درمان کنید. می‌تونید با استفاده از عصب‌کشی و پر کردن دندان، دندان پوسیده و آسیب دیده را ترمیم کنید و یا با کشیدن دندان، کاشت ایمپلنت دندان را انجام بدهید.

دندان درد یکی از سخت‌ترین مشکلاتی است که امکان دارد برای هر فردی اتفاق بیفتد. شکستگی، پوسیدگی و از بین رفتن دندان به صورت تدریجی می‌تواند باعث درد در دندان‌ها شود. برای اینکه از درد ناشی از پوسیدگی و شکستگی دندان رهایی پیدا کنید باید به کلینیک‌های دندانپزشکی مراجعه کنید و با استفاده از روش‌هایی چون ایمپلنت دندان و عصب‌کشی و پر کردن دندان، درد خود را درمان کنید.

توجه داشته باشید که انتخاب هر یک از این روش‌ها باید با مشورت و راهنمایی پزشک مربوطه صورت گیرد؛ اما شاید از خود بپرسید که ایمپلنت کنیم یا عصب‌کشی و پر کردن دندان؟ کدام بهتر است؟ کدام هزینه کمتری برای ما خواهد داشت؟

بررسی شرایط کاشت ایمپلنت دندان و عصب‌کشی

قبل از اینکه به بررسی شرایط کاشت ایمپلنت دندان و یا عصب‌کشی آن بپردازیم قصد داریم بگوییم که شما فقط در برخی از موارد می‌توانید حق انتخاب بین این دو گزینه را داشته باشید. در بسیاری از موارد مشاهده شده که به علت خرابی بیش از حد دندان، امکان عصب‌کشی و پر کردن آن وجود ندارد.

اگر کار شما به انتخاب یک گزینه از میان این دو مورد کشید، بهتر است روش ایمپلنت دندان را انتخاب کنید. عصب‌کشی و پر کردن هر چند هزینه کمتری نسبت به کاشت ایمپلنت دندان خواهد داشت اما زمان زیادی را از شما می‌برد. حتی امکان دارد در آینده دوباره به کارهای دندان‌پزشکی نیاز داشته باشید. اگر نگران هزینه ایمپلنت دندان هستید می‌توانید مقاله ما را که راهنمای کاملی درباره‌ی قیمت ایمپلنت هست مطالعه کنید.

بنابراین توضیحات بهتر است برای انتخاب یک جایگزین مادام‌العمر برای دندان‌های اصلی خودتان، حتماً به سراغ ایمپلنت دندان بروید. فراموش نکنید که برای تصمیم‌گیری بهتر لازم است به خوبی مزایا و معایب هر دو روش را بدانید و آنها را با یکدیگر مقایسه کنید.

کاشت ایمپلنت دندان چه مزایایی دارد؟

در زمان‌هایی که می‌توانید بین کاشت ایمپلنت دندان و یا عصب‌کشی و پر کردن دندان یک روش را انتخاب کنید، بهتر است به‌خوبی مزایا و معایب هر دو روش را بررسی کنید. ابتدا به بررسی مزایای کاشت ایمپلنت دندان خواهیم پرداخت.  ایمپلنت دندان در ظاهر یک کار ترسناک خواهد بود زیرا قرار دادن یک پایه فلزی در استخوان فک برای هر فردی اتفاق ناخوشایندی خواهد بود.

اما این‌ها تماماً خیالات نادرستی است که شما در مورد ایمپلنت دندان دارید. با کاشت ایمپلنت شما همچنان می‌توانید ظاهر طبیعی دندان‌های خود را حفظ کنید. ایمپلنت مشابه‌ترین گزینه به دندان‌های طبیعی و اصلی شما است. مقاومت و پایداری که ایمپلنت دارد با عصب‌کشی و پر کردن دندان قابل مقایسه نیست.

این روش می‌تواند تا یک عمر نیز دوام بیاورد. یکی دیگر از مزایای کاشت ایمپلنت دندان آسان سازی کار شما برای جویدن غذاها است. تمام این مزایا با کاشت ایمپلنت دندان به‌جای پر کردن دندان شامل شما خواهد شد.

کاشت ایمپلنت دندان چه معایبی دارد؟

همان طور که از مزایای کاشت ایمپلنت دندان در مقایسه با عصب‌کشی و پر کردن دندان صحبت کردیم، باید از معایب این روش نیز با شما صحبت کنیم زیرا ایمپلنت نیز مانند هر تصمیم دارای دو بعد مثبت و منفی است. یکی از ابتدایی‌ترین معایبی که کاشت ایمپلنت دندان دارد، هزینه بالای انجام آن است.

ایمپلنت جزو خدمات دندان‌پزشکی که بیمه دندانپزشکی همیشه نمی‌تواند هزینه آن را پوشش دهد. به همین دلیل ممکن است شرکت‌های بیمه‌ای که تحت قرارداد شما می‌باشد، هزینه‌های مربوط به آن را پوشش ندهد. علاوه بر هزینه بالا، ایمپلنت دندان دوره درمان طولانی دارد.

مدت زمان بهبود شما پس از جراحی کاشت، بسیار طولانی می‌باشد. حتی شما باید از خوردن برخی از نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های سرد و گرم نیز خودداری کنید.

عصب‌کشی و پر کردن دندان چه مزایایی دارد؟

شاید عصب‌کشی و پر کردن دندان روشی آشناتر نسبت به کاشت ایمپلنت دندان برای شما باشد. این روش در نوع خود مزایای بسیار زیادی دارد که می‌توان به معرفی آن‌ها پرداخت. یکی از اولین مزایای انتخاب عصب‌کشی، حفظ دندان‌های اصلی است. در این روش صرفاً عیوب دندان شما برطرف خواهد شد و به‌هیچ‌وجه دندان اصلی خود را نخواهید کشید.

علاوه بر این عصب‌کشی از چند منظر دیگر نیز دارای مزیت است. عصب‌کشی یکی از خدمات درمانی رایج در کلینیک‌های دندانپزشکی است که بدون درد انجام می‌شود. غیر از درد شما دوره درمان کوتاه‌تر و بدون دردسر تری را نسبت به کاشت ایمپلنت دندان خواهید داشت. حتی زمان درمان شما نیز بسیار کمتر از جراحی کاشت ایمپلنت دندان خواهد بود.

ازنظر هزینه نیز عصب‌کشی و پر کردن دندان در مقایسه با کاشت ایمپلنت دندان قابل مقایسه نیست چرا که عصب‌کشی هزینه زیادی را برای شما نخواهد داشت. برای عصب کشی و ایمپلنت دندان ما به شما کلینیک دندانپزشکی غرب تهران را پیشنهاد می کنیم.

عصب‌کشی و پر کردن دندان چه معایبی دارد؟

عصب‌کشی نیز نسبت به شرایط افراد ممکن است معایبی را با خود به همراه داشته باشد. یکی از اصلی‌ترین معایب عصب‌کشی و پر کردن دندان، عوارضی است که امکان دارد بعد از پر کردن بروز کند. این عوارض می‌تواند حتی زمینه‌های از دست رفتن دندان را نیز فراهم کند.

برای مثال اگر در زمان عصب‌کشی تمام عفونت برداشته نشود یا پر کردن دندان به‌صورت کامل صورت نگیرد ممکن است عوارض آن گریبان گیر شما بشود. در نظر داشته باشید که اگر بخواهید عصب‌کشی و پر کردن دندان را بدون بیمه انجام دهید، هزینه شما سنگین خواهد شد.

نتیجه‌گیری

در این مطلب سعی کردیم دو روش رایج برای بازگرداندن سلامت دندان‌ها را با یکدیگر مقایسه کنیم. در زمان بروز مشکلات جدی برای دندان‌های اصلی ممکن است شما در تصمیم‌گیری، بین عصب‌کشی و پر کردن دندان و کاشت ایمپلنت مردد باشید.

در این مطلب به‌خوبی مزایا و معایب هر یک از روش‌ها را با یکدیگر مقایسه کردیم تا بدانید هر روش دارای چه نکات مثبت و چه نکات منفی می‌باشد. پیشنهاد می‌کنیم قبل از انجام هر یک از این روش‌ها ابتدا به خوبی مشاوره‌های لازم را از افراد باتجربه دریافت کنید و سعی کنید یک کلینیک دندانپزشکی معتبر و شناخته‌شده‌تر را که سابقه درخشان‌تری در این زمینه دارد برای هر یک از این خدمات انتخاب کنید.