ایجاد دفاتر دبیرخانه بین المللی «یزد، حسینیه ایران» در شهرستان‌های یزد

مرداد 20, 1400
68 بازدید

 مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران با اشاره به آیین‌های منحصر به‌فرد عاشورایی در شهرستان‌های استان یزد گفت: راه‌اندازی دفاتر دبیرخانه یزد حسینیه ایران را در شهرستان‌های استان پیگیری می‌کنیم. «سیدحسن حسینی» در گردهمایی ائمه جمعه استان یزد، راه‌اندازی دفاتر دبیرخانه یزد حسینیه ایران با محوریت امام جمعه و همکاری سایر نهادها از جمله […]

ایجاد دفاتر دبیرخانه بین المللی «یزد، حسینیه ایران» در شهرستان‌های یزد

 مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران با اشاره به آیین‌های منحصر به‌فرد عاشورایی در شهرستان‌های استان یزد گفت: راه‌اندازی دفاتر دبیرخانه یزد حسینیه ایران را در شهرستان‌های استان پیگیری می‌کنیم.

«سیدحسن حسینی» در گردهمایی ائمه جمعه استان یزد، راه‌اندازی دفاتر دبیرخانه یزد حسینیه ایران با محوریت امام جمعه و همکاری سایر نهادها از جمله سازمان تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه در هر شهرستان را از ضروریات دانست و اظهار کرد: این موضوع را با همکاری ائمه جمعه شهرستان‌های استان پیگیری خواهیم کرد.

وی با اشاره به اهمیت راه‌اندازی دفاتر دبیرخانه در شهرستان‌های استان یزد، عنوان کرد: تلاش ما این است که هر آنچه در چند سال گذشته به واسطه فعالیت این دبیرخانه در مرکز استان اتفاق افتاده، در شهرستان‌های استان نیز محقق شود.

حسینی، سوق دادن هیئت‌ها و بانیان روضه به مسائل فرهنگی، اجتماعی و ورزشی و کمک به حل معضلات اجتماعی را از دستاوردهای فعالیت دبیرخانه  یزد حسینیه ایران دانست و شناسنامه‌دار شدن روضه‌ها و حسینیه‌ها، تجلیل از پیرغلامان اهل بیت(ع) و ساخت مستند از آنها، ساماندهی حضور گردشگران خارجی در آیین‌های عاشورایی، توجه به برگزاری جشن های مختلف، برگزاری مراسم عزاداری یکپارچه هیئت‌های مذهبی یزد، پیگیری موقوفات مرتبط با عزاداری‌ها و ثبت و ضبط آیین‌های عزاداری نیز از فعالیت‌های دبیرخانه  یزد حسینیه ایران است که در صدد اجرای آن در شهرستان‌های استان نیز هستیم.

به گزارش ایسنا و به نقل از وابط عمومی این دبیرخانه، مسئول دبیرخانه یزد حسینیه ایران تاکید کرد: این مهم باید در دستور کار قرار گیرد زیرا اهداف یاد شده، بخشی از هویت فرهنگی استان یزد به عنوان حسینیه ایران را شکل می‌دهد.

گفتنی است؛ در این گردهمایی از زحمات مسئول دبیرخانه  یزد حسینیه ایران قدردانی شد. منبع: ايسنا