اهدای تندیس فداکاری به خانواده شهدای مدافع سلامت

مرداد 14, 1400
123 بازدید

ایسنا/همدان از سوی جهاد دانشگاهی واحد همدان و با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان، تندیس فداکاری به دو خانواده شهید مدافع سلامت اهدا شد. به گزارش ایسنا، در آستانه چهل‌ویکمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی، رئیس، معاونان جهاد دانشگاهی واحد همدان و سردبیران خبرگزاری ایکنا، ایسنا و سینا پرس امروز ۱۴ مردادماه در دیداری با نماینده ولی‌فقیه […]

اهدای تندیس فداکاری به خانواده شهدای مدافع سلامت

ایسنا/همدان از سوی جهاد دانشگاهی واحد همدان و با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان، تندیس فداکاری به دو خانواده شهید مدافع سلامت اهدا شد.

به گزارش ایسنا، در آستانه چهل‌ویکمین سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی، رئیس، معاونان جهاد دانشگاهی واحد همدان و سردبیران خبرگزاری ایکنا، ایسنا و سینا پرس امروز ۱۴ مردادماه در دیداری با نماینده ولی‌فقیه در استان از دو خانواده‌ شهید مدافع سلامت این استان تقدیر کردند.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد همدان در این دیدار با بیان اینکه ایثار و شهادت اوج جایگاه معنوی یک انسان است، اظهار کرد: جهاددانشگاهی ضمن تأکید بر زنده ‌نگهداشتن ایثار و از خودگذشتگی به‌ویژه در جوانان، برنامه‌ای تحت عنوان اهدای تندیس فداکاری را طی سال‌های گذشته در دستور کار خود دارد.
علی کلانترنیا افزود:  در این روزهای پرتنش، کادر درمان در حال جان‌فشانی‌ هستند و می‌توان آن‌ها را مصداق بارز فداکاری دانست و امروز این تندیس پاس مجاهدت‌ها و ایثارگری‌ها به خانواده‌های شهدای مدافع سلامت در استان همدان اهدا می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به عنوان جهاد دانشگاهی که از دو واژه پرمعنا و مقدس تشکیل شده است، ابراز کرد: جهاد جزء مفاهیم بلند دینی ما است و ترکیب علم و جهاد بیان‌گر محتوای ارزشمندی است که در این نهاد انقلابی وجود دارد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌الله شعبانی تصریح کرد: اشتغال و آموزش یکی از رسالت‌های جهاد دانشگاهی است و با توجه به مشکلات امروز در سطح کشور، حضور نخبگان قوی و با مدیریت بالا در عرصه‌های اجرایی احساس می‌شود که جهاد دانشگاهی می‌تواند در این امر اثرگذار باشد.
حجت‌الاسلام شعبانی یکی از رسالت‌های جهاد دانشگاهی را تجلیل از مقام ایثار و شهادت اعلام کرد و گفت: اهدای این تندیس فداکاری حرکتی زیبا برای ترویج این فرهنگ است، طبق گفته رهبر معظم انقلاب اقدام جهادگران سلامت جهاد فی‌سبیل الله است.
امام‌جمعه همدان  عنوان کرد: کرونا برای دنیا و کشور ما دردسر و زحمت‌های زیادی درست کرد اما فرصت آشنایی با کادر درمان و زحمات آنان را به ما داد و قطعاً قدردان زحمات آنان هستیم.
وی با اشاره به وضعیت اوج گیری شیوع دوباره کرونا تأکیدکرد: طولانی شدن یک مشکل موجب خستگی مردم و عادی شدن آن می‌شود، متأسفانه رعایت پروتکل‌ها به زیر ۵۰ درصد رسیده است و باید روند واکسیناسیون سریع‌تر از گذشته دنبال شود.
جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان در این دیدار با بیان اینکه تا حدودی رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی عادی انگاشته می‌شود، گفت: با وجود اینکه هنوز وارد پیک پنجم کرونا نشده‌ایم، متأسفانه بیمارستان‌های همدان بالای هزار بستری دارند.
سردار مهدی فرجی با اشاره به اینکه توصیه‌ها و صحبت‌های امام جمعه می‌تواند در بالا بردن رعایت پروتکل‌ها اثرگذار باشد، اظهار کرد:  تاکنون ۱۹ تا ۲۰ درصد واکسیناسیون مردم همدان انجام شده است و همدان جزء ۸ استان برتر در این زمینه بوده که یکی از مراکز دپوی واکسن نیز در بین استان‌های همجوار نیر هست.
وی در پایان سخنان خود از جهاد دانشگاهی برای در اختیار قرار دادن مکان‌های لازم برای گروه‌های جهادی در زمینه تولید ماسک و تجهیزات لازم قدردانی کرد.
در پایان این دیدار تندیس فداکاری به خانواده‌های دو شهید سیده زهرا موسوی ارفع و و گلنار قیامتی از شهدای مدافع سلامت همدان اهدا شد.