انگلیس یک فرستاده مادورو را تحریم کرد

مرداد 21, 1400
36 بازدید

انگلیس اقدام به تحریم آلکس صعب، یکی از فرستاده‌های نیکولاس مادورو به اتهام تلاش برای تهیه آذوقه برای مردم ونزوئلا، از سوی انگلیس تحت تحریم قرار گرفت.  به نقل از خبرگزاری رویترز، آلکس صعب، یک تبعه کلمبیایی است که هم اکنون در شهر کیپ ورده در بازداشت بوده و با دورنمای استرداد به آمریکا روبرو […]

انگلیس یک فرستاده مادورو را تحریم کرد

انگلیس اقدام به تحریم آلکس صعب، یکی از فرستاده‌های نیکولاس مادورو به اتهام تلاش برای تهیه آذوقه برای مردم ونزوئلا، از سوی انگلیس تحت تحریم قرار گرفت.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، آلکس صعب، یک تبعه کلمبیایی است که هم اکنون در شهر کیپ ورده در بازداشت بوده و با دورنمای استرداد به آمریکا روبرو است؛ آمریکا او را متهم به کمک به دولت مادورو در دور زدن یک سری تحریم‌هایی که آمریکا در سال ۲۰۱۹ اعمال کرد، کرده است.

انگلیس اظهار کرد، صعب به همراه دستیارش آلوارو پولیدو به سبب بهره برداری از دو برنامه دولتی در ونزوئلا با هدف تامین مسکن و غذا برای ونزوئلایی‌های فقیر تحریم شده‌اند.

وزارت امور خارجه انگلیس گفت: آنها از قرار دادهایی نفع بردند که به شکلی نامناسب اعطا شدند و به موجب آنها کالاهای وعده داده شده با قیمتهای شدیدا تورمی تحویل داده شدند. اقدامات آنها باعث رنج بیشتر ونزوئلایی‌های از قبل فقیر برای اندوختن به ثروت شخصی خودشان شد.

وکلای صعب پیشتر این اتهامات آمریکا را “دارای انگیزه سیاسی” دانسته بودند.

وزارت امور خارجه ونزوئلا در بیانیه ای گفت، انگلیس در حالی خودش را به عنوان “یک قاضی ضد فساد “به جهان معرفی می‌کند که خودش به عنوان یکی از طرفهای اصلی مسئول دزدیدن دارایی‌های متعلق به همه ونزوئلایی‌ها عمل می‌کند.

منبع:ایسنا