انسان در آیندەای نزدیک

آبان 23, 1400
7 بازدید

ایسنا/کردستان کوین کلی نویسنده کتاب آینده نزدیک در این اثر از آینده نزدیک بشر صحبت می‌کند. آینده‌ای که هر لحظه در حال آمدن است و انسان نمی‌داند که دارد به چه سمت و سویی می‌رود. بهتر شدن یا بدتر شد؟ اتوپیا یا دیستوپیا؟ کوین کلی در کتاب آینده نزدیک می‌گوید ما نه به سمت اتوپیا و […]

انسان در آیندەای نزدیک

ایسنا/کردستان کوین کلی نویسنده کتاب آینده نزدیک در این اثر از آینده نزدیک بشر صحبت می‌کند. آینده‌ای که هر لحظه در حال آمدن است و انسان نمی‌داند که دارد به چه سمت و سویی می‌رود. بهتر شدن یا بدتر شد؟ اتوپیا یا دیستوپیا؟

کوین کلی در کتاب آینده نزدیک می‌گوید ما نه به سمت اتوپیا و نه به سوی دیستوپیا می‌رویم. بلکه مسیر ما پروتوپیا است. همین جهان امروزی، جریانی که هم هست و هم نیست ولی مسلما در آن امروزمان بهتر از دیروز است. کوین کلی در این کتاب به ما می‌گوید که پروتوپیا کجاست و چه شکلی است و فناوری چه نقشی در آینده بشر دارد.

کوین کلی در کتاب آینده نزدیک به رویدادهایی اشاره می‌کند که در سه دهه آینده اجتناب‌ناپذیر خواهند بود. او در این کتاب به دوازده روندی اشاره می‌کند که در دهه‌های آینده روش کار، یادگیری و ارتباطاتمان را تعیین می‌کنند. روندهایی که به گفته‌ی او اجتناب‌ناپذیرند و ممنوع کردنشان نتیجه‌ی وارونه می‌دهد. هدف کِلی در این کتاب، آشکار کردن ریشه‌های این تغییر دیجیتالی است تا بتوانیم آنها را بپذیریم و با آ نها همگام شویم.

خواندن کتاب آینده نزدیک را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

کتاب آینده نزدیک به شما کمک می‌کند تا با روندهای فناوری بهتر همراه شوید. اگر رشد سریع شبکه‌های اجتماعی و فناوری‌های جدید شما را می‌ترساند و در این دنیای فناوری احساس سردرگمی می‌کنید این کتاب به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از این روندها و چرایی آنها داشته باشید تا بتوانید آنها را به خدمت خود بگیرید.

درباره کوین کلی

کوین کلی نویسنده، روزنامه‌نگار، عکاس و فعال محیط زسیت متولد سال ۱۹۵۲ است. او بنیان‌گذار مجله وایرد و وب سایت Cool Tools و دانش‌آموخته فرهنگ‌های آسیایی است.

کلی در زمینه تکنولوژی و اقتصاد تحقیقات زیادی انجام داده و در یادداشت‌هایش در مجلات و کتاب‌ها و…. از همین تحقیقات استفاده کرده است. کلی بر امکانات و آزادی‌هایی که تکنولوژی به انسان می‌دهد تاکید زیادی دارد و معتقد است آینده در نتیجه تغییر فرایندها و به دلیل پیشرفت برق آسای تکنولوژی چیزی بسیار متفاوت‌تر از امروز خواهد شد.

منبع:ایسنا