انتظار بیشتری از سمن‌ها در رابطه با کرونا داریم

آذر 3, 1400
9 بازدید

ایسنا/یزد معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان یزد با اشاره به اینکه انتظار بیشتری از سمن‌ها وجود دارد، گفت: اگر سمن‌های قوی و فعالی داشته باشیم می‌توانند سطح اعتماد اجتماعی را بالا ببرند و فعالیت بیشتری داشته باشند. «احمد طالبی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این که از فعالیت سمن‌ها انتظار بیشتری می‌رود، […]

انتظار بیشتری از سمن‌ها در رابطه با کرونا داریم

ایسنا/یزد معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان یزد با اشاره به اینکه انتظار بیشتری از سمن‌ها وجود دارد، گفت: اگر سمن‌های قوی و فعالی داشته باشیم می‌توانند سطح اعتماد اجتماعی را بالا ببرند و فعالیت بیشتری داشته باشند.

«احمد طالبی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این که از فعالیت سمن‌ها انتظار بیشتری می‌رود، اظهار کرد: آنچه در مواجهه با کرونا اهمیت دارد، اعتماد اجتماعی در جامعه است و اگر سمن‌های قوی و فعالی داشته باشیم می‌توانند سطح اعتماد اجتماعی را بالا بیاورند و فعالیت بیشتری داشته باشند.

وی با تاکید بر این که سمن‌ها می‌توانند اقدامات قابل توجهی در آموزش شهروندی و کمک به جامعه در بحران کنونی داشته باشند، ضمن تقدیر از فعالیت‌های مطلوب سمن‌ها گفت: انتظار بیشتری از سمن‌ها برای فعال کردن شبکه اجتماعی وجود دارد، در عین حال  بعضی از این گروه‌ها نیز فعالیت‌های خوبی داشته‌اند و برخی نیز تحت تاثیر کرونا و آماده نبودن در مواجهه با این بحران و آموزش ندیدن به حالت انفعال درآمده‌اند.

معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان یزد باز تعریف حوزه فعالیت‌های سمن‌ها را لازمه فعال‌تر شدن این گروه‌ها دانست و گفت: بعضا برخی از سمن‌ها در حیطه‌هایی فعالیت دارند که مداوم نیست لذا باید با پیگیری دغدغه‌ها و نیازهای جامعه از ضعیف شدن سمن‌ها جلوگیری کنیم و رفتار همدلی و همکاری را تقویت کنیم.

انتهای پیام

منبع:ایسنا