انتشار فایلی از اظهارات مشاور امیر قطر در تمسخر عربستان

مرداد 24, 1400
47 بازدید

بن سلمان و امیر قطر شماری از فعالان توییتر یک فایل صوتی از مشاور امیر قطر منتشر کردند که وی در آن عربستان، رهبری آن و توافق اجلاس العلا که به بحران با قطر خاتمه بخشید را مورد تمسخر قرار داده است.  به نقل از شبکه اماراتی اخبار 24، در این فایل صوتی “عبدالله الوذین”، […]

انتشار فایلی از اظهارات مشاور امیر قطر در تمسخر عربستان
بن سلمان و امیر قطر

شماری از فعالان توییتر یک فایل صوتی از مشاور امیر قطر منتشر کردند که وی در آن عربستان، رهبری آن و توافق اجلاس العلا که به بحران با قطر خاتمه بخشید را مورد تمسخر قرار داده است.

 به نقل از شبکه اماراتی اخبار 24، در این فایل صوتی “عبدالله الوذین”، مشاور تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر می‌گوید که عربستان در نهایت تسلیم خواسته قطر شد که برای انجام مذاکرات جهت پایان دادن به اختلاف بین دوحه و چهار کشور عربی حوزه خلیج فارس (امارات، عربستان، مصر و بحرین) شرط گذاشته بود.

مشاور امیر قطر در ادامه افزود: خواسته‌های سه گانه عربستان واصول شش گانه که در آغاز پیشنهاد کرد هم بر باد رفت.

در این فایل عبدالله الوذین همچنین اقدامات عربستان در بستن مرزها با قطر در جریان این بحران و درخواست ریاض برای تعطیلی شبکه خبری الجزیره را به سخره می‌گیرد.

وی علاوه بر این اظهارات محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی را نیز مورد تمسخر قرار داد و او را متهم به عدم پایبندی به اصول فاصله گذاری اجتماعی هنگام میزبانی از امیر قطر در اجلاس العلا کرد.

الوذین به عربستان به حالت تمسخر توصیه کرد که به مشکلات داخلی و اقتصادی و همچنین شهروندانش توجه کند.

عربستان سعودی و قطر به همراه مصر ، امارات و بحرین ابتدای سال جاری میلادی در جریان اجلاس شورای همکاری خلیج فارس که در شهر العلاء عربستان برگزار شد، توافقنامه سازش را امضا کردند.

این نشست پایانی برای بحران دیپلماتیک بین چهار کشور مذکور با قطر و بازگشت روابط به حالت عادی بود.

منبع: ايسنا