امیدوار به درخشش بانوان آلیش‌کار استان در مسابقات کشوری هستیم

آذر 23, 1400
12 بازدید

مربی تیم کشتی آلیش بانوان کرمانشاه گفت: باتوجه به بالا رفتن سطح فنی و تکنیکی بانوان آلیش کار کرمانشاهی، انتظار داریم در مسابقات کشوری آلیش که بزودی در تهران برگزار می‌شود، تیم اعزامی استان صاحب مقام شود. سحر امیریان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، به برگزاری مسابقات استانی کشتی آلیش بانوان […]

امیدوار به درخشش بانوان آلیش‌کار استان در مسابقات کشوری هستیم
مربی تیم کشتی آلیش بانوان کرمانشاه گفت: باتوجه به بالا رفتن سطح فنی و تکنیکی بانوان آلیش کار کرمانشاهی، انتظار داریم در مسابقات کشوری آلیش که بزودی در تهران برگزار می‌شود، تیم اعزامی استان صاحب مقام شود.

سحر امیریان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، به برگزاری مسابقات استانی کشتی آلیش بانوان اشاره کرد و گفت: در این رقابت ها که با حضور 24 بانوی آلیش کار استان برگزار شد، منتخبین کرمانشاه برای حضور در رقابت های کشتی آلیش بانوان کشور مشخص شدند.

وی افزود: باتوجه به اینکه امسال چهارمین دوره رقابت های استانی کشتی آلیش بانوان را برگزار کردیم، به نسبت دوره های گذشته شاهد رشد و ارتقاء سطح فنی و تکنیکی آلیش کاران کرمانشاهی بودیم.

مربی تیم کشتی آلیش بانوان کرمانشاه در ادامه بابیان اینکه استان های مازندران، یزد و تهران در کشتی آلیش بانوان ورزشکاران قدرتمندی دارند که همواره در رقابت های کشور حائز رتبه می شوند، عنوان کرد: باتوجه به ارتقایی که در سطح کشتی آلیش بانوان کرمانشاه نسبت به سال گذشته داشته ایم، انتظار داریم در مسابقات کشوری این رشته که 14 اردیبهشت در تهران برگزار می شود، مقام کسب کنیم.

وی همچنین بر لزوم تخصصی شدن کشتی آلیش بانوان در کرمانشاه تاکید کرد وگفت: درحال حاضر تمامی بانوان آلیش کار کرمانشاه، افرادی هستند که فعالیت اصلی آنها کشتی کلاسیک است، اما در کنار آن کشتی آلیش هم کار می‌کنند.

امیریان کرمانشاه را از قطب های اصلی کشتی کلاسیک بانوان در ایران دانست و گفت: این مسئله باعث شده تا بیشتر بانوانی که در استان وارد این رشته می شوند، به سمت کشتی کلاسیک بروند و اقبال کمتری به کشتی آلیش داشته باشند.

وی افزود: قطعا اگر در کنار رشته کشتی کلاسیک که ورزشکاران توانمندی در آن داریم، در آلیش هم کشتی گیران تخصصی این رشته را داشته باشیم، به یکی از قطب های آلیش بانوان در کشور تبدیل می‌شویم.