امیدوارم روزی کریدورهای علم و فناوری راه بیفتند

آذر 4, 1400
18 بازدید

ایسنا/کرمان نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از اینکه روزی شاهد راه افتادن کریدورهای علم و فناوری باشیم، اظهار کرد: فرش قرمز جلوی واحدهای خلاق و نوآور پهن کنید تا رسالت خودشان را به خوبی ایفا کنند. دکتر”محمدمهدی زاهدی” صبح امروز ۲۸ اسفندماه در بازدید استاندار از دانشگاه هایتک ماهان […]

امیدوارم روزی کریدورهای علم و فناوری راه بیفتند

ایسنا/کرمان نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با ابراز امیدواری از اینکه روزی شاهد راه افتادن کریدورهای علم و فناوری باشیم، اظهار کرد: فرش قرمز جلوی واحدهای خلاق و نوآور پهن کنید تا رسالت خودشان را به خوبی ایفا کنند.

دکتر”محمدمهدی زاهدی” صبح امروز ۲۸ اسفندماه در بازدید استاندار از دانشگاه هایتک ماهان گفت: پارک علم و فناوری استان کرمان ظرفیت آن را دارد که به شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان برسد.

وی با ابراز امیدواری از اینکه روزی شاهد راه افتادن کریدورهای علم و فناوری باشیم اظهار کرد: فرش قرمز جلوی واحدهای خلاق و نوآور پهن کنید تا رسالت خودشان را به خوبی ایفا کنند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سال آینده برنامه هفتم توسعه آغاز می شود، عنوان کرد: پارک علم و فناوری استان کرمان برنامه ۱۰ ساله خود را تدوین کند ضمن آنکه باید مطالبه گری از مسئولین را به صورت جدی در دستور کار خود قرار دهند.

“محمدرضا سپهوند” سرپرست پارک علم و فناوری استان کرمان نیز در این بازدید از فعالیت های پارک علم و فناوری سخن به میان آورد و اظهار کرد: ۱۰۵ واحد مستقر در دوره رشد مقدماتی، ۹۱ واحددر دوره رشد، ۵۹ شرکت مستقر پارکی و ۱۷ قرارداد و تحویل زمین علم و فناوری داریم.

وی با اشاره به اینکه ساختمان مرکزی پارک در زمینی به مساحت 5000 مترمربع درحال ساخت است ، تصریح کرد: این ساختمان ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

سپهوند ایجاد پردیس های علم و فناوری در شهرستان های رفسنجان، سیرجان و جیرفت را از برنامه های افق ۱۴۰۰ پارک علم و فناوری استان کرمان دانست و بیان کرد: باید مسئولین استان از پارک علم و فناوری حمایت های لازم داشته باشند.

به گزارش ایسنا، دانشگاه هایتک در زمینی به وسعت 2000 هکتار راه اندازی شد و این پردیس مجموعه منحصر به فردی است که شامل دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی و پارک علم و فناوری می باشد.

انتهای پیام

منبع:ایسنا