امروز بزرگ‌ترین چالش کشور، مساله اقتصاد و معیشت است

آذر 23, 1400
9 بازدید

استاندار خراسان رضوی گفت: امروز بزرگ‌ترین چالش کشور، مساله اقتصاد و معیشت است. مدل مثلت توسعه اقتصادی، مردم و مسئولان را در کنار هم قرار می‌دهد و این برنامه موجب ثروتمند کردن، ایجاد شغل و درآمدهای پایدار برای مردم می‌شود. منبع: ايسنا به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان گناباد […]

امروز بزرگ‌ترین چالش کشور، مساله اقتصاد و معیشت است
استاندار خراسان رضوی گفت: امروز بزرگ‌ترین چالش کشور، مساله اقتصاد و معیشت است. مدل مثلت توسعه اقتصادی، مردم و مسئولان را در کنار هم قرار می‌دهد و این برنامه موجب ثروتمند کردن، ایجاد شغل و درآمدهای پایدار برای مردم می‌شود.
منبع: ايسنا
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان گناباد که امروز در محل سالن همایش‌های کوثر دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان برگزار شد، عنوان کرد : امروزه تولید فولاد کشور به 35 هزار تن و تولید پتروشیمی به 41 میلیون تن رسیده؛ بنابراین برنامه وزارت نفت برای ۱۰ سال آینده در راستای استقلال کشور و خودکفایی است.

وی گفت: تاکنون با همه تحریم‌ها و فشارها کشور ما در حوزه زیرساختی کارنامه درخشانی داشته است.

استاندار خراسان رضوی گفت: هم اکنون قدرت منطقه‌ای ما فراگیر شده و دشمن فکر می‌کند با اقتصاد می‌تواند به ما ضربه بزند بنابراین دنبال تحت تاثیر قرار دادن اقتصاد خانوارها هستند و این خوابی است که تعبیر نخواهد شد.

رزم‌حسینی ادامه داد: اولین مشکل نظام اداری ما تمرکزگرایی بوده و آن هم در حالی که فناوری دیجیتال ۴۰ درصد جهان را فرا گرفته است ولی کشور را با روش قرن‌های قبل اداره می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هر یک از کارآفرینان یک مجاهد هستند؛ امروز ۵۰ درصد تولیدات استان به خارج صادر می‌شود که باید در جهت بحث فرآوری برنامه‌ریزی صورت گیرد.

رزم‌حسینی یکی از عیوب کشور را اختلافات سیاسی برشمرد و تصریح کرد: بین مردم اختلاف ایجاد کرده‌ایم که حالا باعث جلوگیری از رشد ما شده و انقلابمان نیز فرسایشی شده است؛ سرزمینی که آب، خاک و هوا دارد نباید به این شکل اداره شود و باید مردم آن ثروتمندتر از این‌ها باشند.

وی اظهار کرد: کشورهای پیشرفته اقتصاد خود را براساس مشاغل خود پیش برده‌اند تا کی خواهیم توانست فولاد و نفت تولید کنیم و بفروشیم؟

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: مدیران توسعه‌گرا و شرکت‌های توسعه‌گرا به راحتی می‌توانند ۱۰ روستا را آباد سازند و نگاه سیاسی نداشته باشند؛ ما به دنبال کارآمدی مسئولان هستیم.

رزم‌حسینی گفت: نگاه بروکراسی در کشور تحرک را از مدیران گرفته بنابراین به دنبال خارج شدن از چسبندگی اداری هستیم و به دنبال الگویی برای کشور هستیم.