امدادرسانی به ۶۵۰ حادثه دیده بر اثر بارش باران شدید در چهارمحال و بختیاری

آذر 4, 1400
25 بازدید

مدیر عامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری از امدادرسانی به ۶۵۰ حادثه دیده بر اثر بارش باران شدید در استان چهار محال و بختیاری خبر داد. به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان، سیداحمد مرتضوی با اعلام این خبر اظهار کرد: همزمان با […]

امدادرسانی به ۶۵۰ حادثه دیده بر اثر بارش باران شدید در چهارمحال و بختیاری
مدیر عامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری از امدادرسانی به ۶۵۰ حادثه دیده بر اثر بارش باران شدید در استان چهار محال و بختیاری خبر داد.
به گزارش ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری – به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان، سیداحمد مرتضوی با اعلام این خبر اظهار کرد: همزمان با ورود یک سامانه بارشی به استان چهارمحال و بختیاری وقوع بارش شدید باران و رانش ناگهانی زمین در روستای دره شیخ عالی بخش بازفت شهرستان کوهرنگ صبح روز دوشنبه ۵ فروردین ۹۸، تیم‌های عملیاتی جمعیت احمر شهرستان کوهرنگ بلافاصله وارد عمل شدند و پس از ارزیابی، اقدام به انتقال خانوارهای حادثه دیده به مناطق امن کردند.
وی افزود: بارش‌های اخیر در سطح استان موجب بروز سیل آب گرفتگی و طغیانی شدن رودخانه‌ها شد و در بسیاری از نقاط پر خطر با راهنمایی امدادگران منطقه را ترک کردند .
وی درخصوص وضعیت اسکان اضطراری ساکنان و مسافران نوروزی گفت: بیش از ۲۵۰ نفر در پایگاه‌ها، مناطق امن و شعب، اسکان اضطراری داده شدند.
مرتضوی بیان کرد: در جریان سیل اخیر یک هزار و 185 نفر در شهرستان‌های ۹ گانه استان چهار محال و بختیاری حادثه دیدند.
مرتضوی خاطرنشان کرد : در عملیات‌های صورت گرفته ۱۸۰ امدادگر و نجاتگر در قالب ۴۲ تیم امدادی با استفاده از ۲۰ دستگاه آمبولانس و خودرو امداد و نجات، به کار گرفته شد.
وی در پایان از مردم خواست که از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند و از نزدیک شدن به اماکنی که احتمال سیل، رانش زمین، سقوط بهمن و دیگر موارد خطر ساز، پرهیز کنند.