امام حسن مجتبی(ع) الگوی بارز دستگیری از نیازمندان است

مهر 13, 1400
25 بازدید

 مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: امام حسن مجتبی(ع) الگوی بارز دستگیری از نیازمندان است. حجت الاسلام یوسف احمدی با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع)، آن حضرت را الگوی بارز در دستگیری از نیازمندان دانست و گفت: گسترش کارکردهای معرفتی کمک‌های مومنانه در جامعه اسلامی برگرفته از مکتب اهل بیت(ع) است که […]

امام حسن مجتبی(ع) الگوی بارز دستگیری از نیازمندان است

 مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه گفت: امام حسن مجتبی(ع) الگوی بارز دستگیری از نیازمندان است.

حجت الاسلام یوسف احمدی با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت امام حسن مجتبی(ع)، آن حضرت را الگوی بارز در دستگیری از نیازمندان دانست و گفت: گسترش کارکردهای معرفتی کمک‌های مومنانه در جامعه اسلامی برگرفته از مکتب اهل بیت(ع) است که شاخصه‌های کلیدی آن را می‌توان در سیره و سبک زندگی امام مجتبی(ع) به عنوان اسوه انفاق و ایثار و کرامت مشاهده کرد.

احمدی گفت: اثبات صفت برجسته جود و بخشش در وجود مبارک کریم اهل بیت(ع) به وضوح نمایان بود، به طوری که آن حضرت در کمک به محرومان و احسان و نیکوکاری، شهره عام و خاص بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه کمک به فقرا را از جمله فعالیت‌های راهبردی امام حسن مجتبی (ع) در مدینه عنوان کرد و افزود: عمده این کمک‌ها از عایدات موقوفات و صدقات پیامبر (ص) و امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) و اموال شخصی آن حضرت تأمین می‌شد.

احمدی افزود: تأمل در سیره کریم اهل بیت(ع) نشان می‌دهد آن حضرت علاوه بر اصل انفاق و حمایت از فقرا و نیازمندان، حقیقت کمک مومنانه را برای آحاد جامعه روشن ساخته که همان حفظ عزت، کرامت و شخصیت فرد نیازمند می‌باشد.

احمدی سپس با اشاره به آثار و برکات کمک‌های مومنانه در جامعه، افزود: ترویج شیوه تربیتی و اخلاقی در کرامت حسنی، در شرایط امروز که بسیاری از افراد جامعه خود از مشکلات اقتصادی رنج می‌برند، می‌تواند آثار و برکات مختلفی در ابعاد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در ارتقای همدلی و هم نوایی مادی و معنوی آحاد مردم با اقشار آسیب پذیر جامعه داشته باشد.

منبع: ايسنا