الزام بانک‌های خوزستان به سرمایه گذاری در رودخانه کارون

آذر 29, 1400
123 بازدید

ایسنا/خوزستان معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان به اعطای تسهیلات به بخش های مختلف صنعت و کشاورزی در جهت خودکفایی استان تاکید کرد. آقارضا فتوحی امروز، ۲۷ آذرماه در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان که با حضور دکتر تابان مدیر منطقه غرب کشور بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برگزار […]

الزام بانک‌های خوزستان به سرمایه گذاری در رودخانه کارون

ایسنا/خوزستان معاون امور اقتصادی استاندار خوزستان در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان به اعطای تسهیلات به بخش های مختلف صنعت و کشاورزی در جهت خودکفایی استان تاکید کرد.

آقارضا فتوحی امروز، ۲۷ آذرماه در جلسه شورای هماهنگی بانک های استان که با حضور دکتر تابان مدیر منطقه غرب کشور بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، از بانک ها درخواست کرد نهایت همکاری و همراهی لازم در تولید اشتغال، تولید ثروت و افزایش تولیدات داخلی در جهت قطع شدن یا کاهش ورود مواد مورد نیاز به استان را با صنایع داشته باشند تا استان بتواند در این قسمت ها خودکفا و از هدر دادن منابع ارزی جلوگیری شود.

وی در این جلسه به وحدت رویه در استفاده بهینه از منابع خدادادی ای که در این استان پهناور وجود دارد اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعات اساسی در استان اعطای تسهیلات به بخش کشاورزی، واحدهای تولیدی، مرغداری‌ها، باغداری ها و همچنین پرورش شیلات به خصوص میگو در شهرستان هندیجان و شهرستان های دیگر استان است که با اینکار مردم بتوانند از این فرصت به نحو احسن استفاده کنند.

فتوحی در ادامه با تاکید بر اهمیت صنعت گردشگری و توریسم و با اشاره به وجود رودخانه زیبای کارون در استان خوزستان که منظره ای بسیار زیبا و دیدنی دارد، افزود: هر کدام از بانک‌ها را ملزم کردیم که سرمایه گذاری مفیدی را در جهت توسعه و بهبود این مسیر و جذب سرمایه گذار انجام دهند که بتوانیم در زیبایی و طراوت بیشتر شهر اهواز مثمرثمر باشند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، وی تصریح کرد: یکی از موضوعات مهم در استان بحث صنایع پتروشیمی و صنایع زنجیره ای پایین دستی آن است که باید بتوانیم با فعال کردن هر چه بیشتر این صنایع از خام فروشی پتروشیمی جلوگیری کنیم.

فتوحی از بانک ها درخواست کرد نهایت همکاری و همراهی لازم در تولید اشتغال، تولید ثروت و افزایش تولیدات داخلی در جهت قطع شدن یا کاهش ورود مواد مورد نیاز به استان را با صنایع داشته باشند تا استان بتواند در این قسمت ها خودکفا و از هدر دادن منابع ارزی جلوگیری شود.

معاون استاندار خوزستان در پایان به دیگر موضوع‌ مطرح در جلسه یعنی منابع مورد نیاز شهرک های صنعتی و شرکت های کشاورزی اشاره کرد و گفت: باید با تلاش بیشتر سعی در احیا و راه اندازی مجدد آن ها داشته باشیم.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , ,