الحاق زیردریایی پیشرفته آلمانی به ناوگان نیروی دریایی مصر

مرداد 25, 1400
2 بازدید

ارتش مصر از تحویل زیر دریایی آلمانی (S-۴۴) کلاس (۲۰۹ / ۱۴۰۰) خبر داد. به نقل از میدل ایست نیوز، ارتش مصر از تحویل زیردریایی آلمانی (S-۴۴) کلاس (۲۰۹ / ۱۴۰۰) خبر داد که پرسنل مصری آن را از بندر «کیل» آلمان تا آب‌های سرزمینی مصر هدایت کردند. نیروهای مسلح مصر اعلام کردند الحاق زیردریایی […]

الحاق زیردریایی پیشرفته آلمانی به ناوگان نیروی دریایی مصر

ارتش مصر از تحویل زیر دریایی آلمانی (S-۴۴) کلاس (۲۰۹ / ۱۴۰۰) خبر داد.

به نقل از میدل ایست نیوز، ارتش مصر از تحویل زیردریایی آلمانی (S-۴۴) کلاس (۲۰۹ / ۱۴۰۰) خبر داد که پرسنل مصری آن را از بندر «کیل» آلمان تا آب‌های سرزمینی مصر هدایت کردند.

نیروهای مسلح مصر اعلام کردند الحاق زیردریایی (S-۴۴) به ناوگان دریایی به تقویت توان رزمی نیروی دریایی و حفظ منافع اقتصادی مصر در دریای مدیترانه و سرخ و تامین امنیت کانال سوئز کمک شایانی خواهد کرد.

بر اساس بیانیه فرماندهی نیروهای مسلح مصر، این زیردریایی در راستای حفظ امنیت دریایی و تقویت صلح و ثبات در منطقه فعالیت خواهد کرد.

بر اساس برنامه زمانی، مصر از سال ۲۰۱۷ میلادی تا ۲۰۲۱ میلادی چهار فروند زیردریای از آلمان تحویل گرفته است.

حضور زیردریایی (S-۴۴) تحولی بی‌سابقه در نیروی دریایی مصر به شمار می‌رود و جایگاه مصر را در برخورداری از نیروی دریایی قدرت ارتقا می‌دهد.

سواحل شهر اسکندریه مصر امروز شاهد مانور دریایی با حضور بیش از پنجاه یگان دریایی اعم از زیردریایی‌ها، ناوشکن‌ها و کشتی‌های جنگی به مناسبت تحویل زیردریایی‌های (S-۴۴) بود.

منبع:ایسنا