الاعرجی: ترامپ می‌خواست عراق را به «میدان تسویه حساب‌ها» تبدیل کند

دی 17, 1400
55 بازدید

قاسم الاعرجی مشاور امنیت ملی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا به دنبال تبدیل کردن عراق به «میدان تسویه حساب‌ها» بود. به گزارش ایسنا، دفتر مشاور امنیت ملی عراق امروز دوشنبه پس از دیدار و گفت‌وگوی قاسم الاعرجی با اریک شوالیه سفیر فرانسه در بغداد درباره «آخرین تحولات […]

الاعرجی: ترامپ می‌خواست عراق را به «میدان تسویه حساب‌ها» تبدیل کند

قاسم الاعرجی مشاور امنیت ملی عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا به دنبال تبدیل کردن عراق به «میدان تسویه حساب‌ها» بود.

به گزارش ایسنا، دفتر مشاور امنیت ملی عراق امروز دوشنبه پس از دیدار و گفت‌وگوی قاسم الاعرجی با اریک شوالیه سفیر فرانسه در بغداد درباره «آخرین تحولات اوضاع سیاسی و امنیتی در منطقه»، بیانیه صادر و اعلام کرد که الاعرجی در این دیدار گفته که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا به دنبال تبدیل کردن عراق به «میدان تسویه حساب‌ها» بود.

در این بیانیه آمده است: دو طرف روابط دوجانبه بین بغداد و پاریس و اهمیت تکمیل ساخت بیمارستان فرانسوی در منطقه سنجار را مورد بررسی قرار داده و بر اهمیت تقویت روابط دوجانبه در جهت تامین منافع دو کشور دوست تأکید کردند.

الاعرجی در ادامه این بیانیه به ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون حشد شعبی اشاره کرد و گفت: این یک جنایت شنیع تجاوز و تعرض به حاکمیت عراق بود.

وی با اشاره به مذاکرات ایران و عربستان گفت: «عراق نباید به عرصه جاسوسی از همسایگانش تبدیل شود، بلکه باید محلی برای دیدار برادران و دوستان باشد».

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , ,