اقدامات شهرداری برای جلوگیری از شیوع کرونا در بین نیروهای خدماتی اعزامی به عراق

مهر 7, 1400
19 بازدید

عکس تزیینی است نماینده کلانشهرهای شهرداری تهران در مراسم اربعین درباره عملکرد نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران در مراسم اربعین حسینی (ع) توضیحاتی را ارائه داد.   علیرضا جعفری درباره تعداد نیروهای اعزام شده از سوی شهرداری تهران به مراسم اربعین امسال گفت: با توجه به محدودیت‌های کرونایی امسال شهرداری تهران حدود  ۳۰۰  نیرو سهمیه […]

اقدامات شهرداری برای جلوگیری از شیوع کرونا در بین نیروهای خدماتی اعزامی به عراق
عکس تزیینی است

نماینده کلانشهرهای شهرداری تهران در مراسم اربعین درباره عملکرد نیروهای خدمات شهری شهرداری تهران در مراسم اربعین حسینی (ع) توضیحاتی را ارائه داد.

  علیرضا جعفری درباره تعداد نیروهای اعزام شده از سوی شهرداری تهران به مراسم اربعین امسال گفت: با توجه به محدودیت‌های کرونایی امسال شهرداری تهران حدود  ۳۰۰  نیرو سهمیه داشت که ازاین تعداد، ۱۰۰ نفر در شهر نجف و ۲۰۰ نفر در شهر کربلا مستقر شدند که این تعداد اعزام شده در شهر کربلا از عوامل اجرایی پاکبان بودند و نظافت معابری که از سوی شهرداری کربلا به شهرداری تهران معرفی شده بود را بر عهده داشتند.

نماینده کلانشهرها در شهر کربلا درباره شیفت کاری پاکبان ها ادامه داد: نیروهای اعزام شده در شهر کربلا در سه شیفت کاری صبح، بعدازظهر و شب مشغول انجام وظیفه بودند و لازم به ذکر است تعدادی از این ۲۰۰ نفر نیز مسئول نظافت ساختمان و توزیع غذا را در روز اربعین انجام دادند که با توجه به طول محور ما افراد را در گروه های ۶۰ ، ۴۰  و ۲۰ نفره تقسیم کردیم.

جعفری در پاسخ به این سوال که در شهر نجف هر دو پاکبان مشغول نظافت و پاکروبی مسیر بودند و آیا در شهر کربلا نیز روال کار اینچنین است یا خیر؟ بیان کرد: در شهر کربلا پست‌ها بین مناطق تقسیم شده و با توجه به محوری که به شهرداری تهران واگذار شد دوستان در هر محور به صورت انفرادی مشغول پاکروبی شهر هستد.

وی درباره نقاطی که به شهرداری تهران برای پاکروبی اعلام شده افزود: با توجه به جلسه ای که با شهردار کربلا و رئیس ستاد اربعین شهر کربلا داشتیم خیابان شارع قزوینی ،خیابان شارع شهدا و روضتین و صحن عقیله ابا عبدالله الحسین(ع) به شهرداری تهران محول شده و از روز چهارشنبه صبح ۳۱ شهریور شیفت کاری ما شروع و تا ظهر روز چهارشنبه ۷ مهر نیروهای اعزامی ما مشغول پاکروبی خواهند بود.

نماینده کلان شهرها درباره اینکه برای نیروهای اعزام شده برنامه زیارتی در نظر گرفته شده است یا خیر؟ پاسخ داد: به نیروهای خدماتی شهرداری تهران قول این را دادیم که صبح روز پنجشنبه ۸ مهر از شهر کربلا به سمت شهر نجف برای زیارت حرم مطهر امیرالمومنین (ع) حرکت کنیم و تا ساعت ۳ بعد ازظهر به سمت فرودگاه بازگردیم تا ان شاءالله روز پنجشنبه بتوانند در کنار خانواده‌های خود باشند.

جعفری در پاسخ به این سوال که چه اقداماتی برای جلوگیری از شیوع کرونا در بین پاکبانان شهرداری انجام شده است، گفت: با توجه به استقرار تیم شهر سالم در شهر کربلا و تذکراتی که دکتر امانی داشتند سعی کردیم در کمپ پاکبانان رعایت فاصله گذاری را انجام دهیم همچنین نیروهای خدماتی موظف به زدن ماسک بودند و امسال اسکان نیروها نسبت به سال‌های گذشته کیفیت بسیار بالایی داشت و تا کنون نیز موردی از کرونا در بین نیروهای اعزام شده نداشتیم.

بر اساس گزارش سایت شهر، وی درباره بهبود عملکرد در این مراسم نسبت به ادوار گذشته راهپیمایی اربعین گفت: شهرداری تهران حدود ۹ سال است که در این مراسم حضور دارد و اقداماتی را انجام می دهد، اما موارد و نکته هایی را برای عملکرد بهتر گوشزد کردیم که امیدوارم در سال آینده این موارد رعایت شود.

منبع: ايسنا