اقدامات انسان دوستانه ایران در مورد افغانستان تحسین شد

شهریور 18, 1400
105 بازدید

وزیر خارجه هلند از وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به هلند دعوت به عمل آورد.   در تماس تلفنی خانم زیگرید کاگ وزیر امور خارجه هلند با حسین امیر عبداللهیان، وزیر هلندی با تبریک انتصاب و آغاز به کار  وزیر امور خارجه کشورمان از وی برای سفر به هلند دعوت به عمل آورد. وزیر […]

اقدامات انسان دوستانه ایران در مورد افغانستان تحسین شد

وزیر خارجه هلند از وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به هلند دعوت به عمل آورد.

  در تماس تلفنی خانم زیگرید کاگ وزیر امور خارجه هلند با حسین امیر عبداللهیان، وزیر هلندی با تبریک انتصاب و آغاز به کار  وزیر امور خارجه کشورمان از وی برای سفر به هلند دعوت به عمل آورد.

وزیر امور خارجه هلند در این گفت‌وگوی تلفنی میزبانی میلیون‌ها بیجا شده افعانستانی برای دهه ها در ایران و همچنین مجموعه اقدامات انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران در این زمینه را مورد تحسین قرار داد.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و هلند در خلال این گفت‌وگوی تلفنی در خصوص رایزنی معاونین سیاسی دو وزارت خارجه و  مرور روابط دوجانبه و متعاقبا سفر طرف هلندی به کشورمان به توافق رسیدند.

روابط دوجانبه و راه های گسترش آن، موضوعات یمن، افغانستان،  تحولات منطقه و همچنین مذاکرات وین از جمله دیگر موارد مورد گفت‌وگو و تبادل نظر دو وزیر امور خارجه در این تماس تلفنی بود که در خلال آن امیر عبداللهیان مواضع تهران در این زمینه ها را تشریح‌ کرد.
منبع: ايسنا