افشاگری وکیل سیف‌الاسلام از تلاش‌های خارجی برای حذف موکلش از انتخابات لیبی

دی 6, 1400
132 بازدید

وکیل سیف الاسلام قذافی، پسر دیکتاتورمخلوع لیبی برخی طرف‌های خارجی را به تلاش برای کنار نهادن موکلش از رقابت‌های انتخاباتی و حذف وی از لیست کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آتی در این کشور متهم کرد. به گزارش ایسنا، خالد الزائدی، وکیل مدافع سیف الاسلام قذافی، پسر معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی در گفتگو با سایت […]

افشاگری وکیل سیف‌الاسلام از تلاش‌های خارجی برای حذف موکلش از انتخابات لیبی

وکیل سیف الاسلام قذافی، پسر دیکتاتورمخلوع لیبی برخی طرف‌های خارجی را به تلاش برای کنار نهادن موکلش از رقابت‌های انتخاباتی و حذف وی از لیست کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آتی در این کشور متهم کرد.

به گزارش ایسنا، خالد الزائدی، وکیل مدافع سیف الاسلام قذافی، پسر معمر قذافی، دیکتاتور سابق لیبی در گفتگو با سایت “لیبیا پرس” فاش کرد: برخی اطلاعات خطرناک حاکی از این هستند که برنامه‌هایی از سوی طرف‌های خارجی وجود دارند و بر اساس آنها تلاش می‌شود برخی از کاندیداها و در راس آنها سیف‌الاسلام از دور رقابت‌های انتخاباتی کنار گذاشته شوند.

الزائدی اظهار کرد: برخی اطلاعات خطرناک از یک طرح برای تصویب لیست اولیه کاندیداها به عنوان لیست نهایی و نادیده گرفتن مرحله تجدیدنظر و احکام قضایی به دست ما رسیده است.

وکیل سیف‌الاسلام با تاکید بر لزوم پایبندی به احکام دستگاه قضایی و انتشار لیست نهایی کاندیداها گفت: برخی طرف‌های درگیر احکام قضایی صادر شده از سوی دادگاه‌های تجدیدنظر تشکیل شده بر اساس قانون انتخابات را نپذیرفتند.

او در ادامه تاکید کرد: کمیساریای انتخابات هیچ بهانه‌ای برای منتشر نکردن لیست نهایی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ندارد و منتشر نکردن آن به معنای این است که کمیساریای عالی انتخابات در لیبی مشروعیت خود را از دست داده است.

وکیل مدافع سیف الاسلام قذافی در ادامه نسبت به پیامدهای اجرا نشدن احکام دستگاه قضایی به عنوان یکی از مهمترین مراحل روند انتخاباتی هشدار داد، به ویژه اینکه دستگاه قضایی یک حاکمیت بی‌طرف و مستقل است.

الزائدی پس از پیشنهاد کمیساریای عالی انتخابات برای تعویق انتخابات ریاست جمهوری، از طریق دادگاه سبها به این کمیساریا هشدار داد.

او نسبت به تلاش برای مانع‌تراشی در برگزاری انتخابات هشدار داده و تاکید کرد: کمیساریای عالی انتخابات جرمی مرتکب شده که قانون برای آن مجازات تعیین کرده و موجب آشوب در کشور می‌شود، کمیساریا اقدامات نامشخصی را در پیش گرفته و تلاش می‌کند از قدرت احکام قضایی صادر شده در حق کاندیداها بکاهد.

وکیل سیف الاسلام تاکید کرد: کمیساریا نمی‌تواند بدون دلیل قانونی و با استناد به محدودیت‌های ساختگی و نظرات خارج از چارچوب قانونی تعیین شده برای فعالیتش، هیچ اقدامی در پیش بگیرد.

او افزود: هر اقدام کمیساریای عالی انتخابات که موجب تعطیلی انتخابات شود، بر خلاف قوانین و خواست رای‌دهندگان است و اصرار بر مانع‌تراشی در برگزاری انتخابات موجب بی ثباتی کشور، از بین رفتن وحدت ملی و ایجاد آشوب به جای آرامش می‌شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها:, , , , , , , , , , , , ,