افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت پهنای باند ورودی اینترنت در کردستان

آذر 2, 1400
11 بازدید

ایسنا/کردستان مدیر مخابرات منطقه کردستان، گفت: در راستای حمایت از خانواده‌های کردستانی برای تسهیل در ارتباطات و در خانه ماندن آن ها، مخابرات منطقه با افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت پهنای باند ورودی اینترنت استان نسبت به تقویت زیر ساخت های مخابراتی گام بلندی برداشته است. آزاد حکمت امروز(19 فروردین) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از آن […]

افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت پهنای باند ورودی اینترنت در کردستان

ایسنا/کردستان مدیر مخابرات منطقه کردستان، گفت: در راستای حمایت از خانواده‌های کردستانی برای تسهیل در ارتباطات و در خانه ماندن آن ها، مخابرات منطقه با افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت پهنای باند ورودی اینترنت استان نسبت به تقویت زیر ساخت های مخابراتی گام بلندی برداشته است.

آزاد حکمت امروز(19 فروردین) در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از آن جایی که با ورود ویروس کووید19 در کشور و ایجاد محدودیت‌های اعلام شده از سوی ستاد مقابله با کرونا، برای در خانه ماندن شهروندان و تبادل ارتباطات، انجام صله ارحام به صورت مجازی، دریافت اطلاعات و انجام دورکاری برخی ادارات نیاز مشتریان به بسترهای اینترنتی نسبت به قبل بسیار مشهود و قابل تامل بود، بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در اسرع وقت نسبت به افزایش ظرفیت پهنای باند ورودی اینترنت استان از 20 گیگ به 30 گیگ اقدام شده است.

وی با اشاره به اینکه این مهم موجب بهبود کیفیت شبکه و افزایش ظرفیت دیتای استان شد، افزود: خوشبختانه با این اقدام نیازهای ارتباطی مشتریان، در راستای اصل مشتری مداری محقق شده است.

حکمت بیان کرد: جهت جبران بخشی از کمبودهای ip مشتریان اینترنت مخابرات، پروژه iprrliz انجام شد که با این اقدام با مدیریت بهینه ipهای موجود بخش عمده ای از مشکلات کمبود ip که منجربه عدم دسترسی مشتری به سرویس اینترنت می شد رفع شود.

وی با اعلام اینکه حجم مصرف اینترنت مشترکان در استان نسبت به قبل از ورود و شیوع ویروس کرونا حدود ۲ برابر افزایش یافته است، ذکر کرد: جلب رضایت مشتریان با ارائه سرویس‌های با کیفیت از جمله اولویت‌های کاری مخابرات در استان است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان عنوان کرد: در راستای بهبود کیفیت شبکه دیتای استان نیز 10 دستگاه سوییچ نصب و راه اندازی شده که شرایط ِکنترل و هدایت ترافیک مصرفی در مسیرهای مختلف را فراهم کرده است.

وی از افزایش ظرفیت سامانه BRAS استان (سامانه تامین ip ) به میزان 50 درصد خبر داد و خاطرنشان کرد: مخابرات منطقه کردستان در این بحران اجتماعی پیش رو، با بکارگیری تمام ظرفیت ها، توان و تخصص نیروهای کارآمد به عنوان یاوران همیشگی در کنار شهروندان بوده و پاسخگوی نیازهای مخابراتی و ارتباطی مشتریان خواهد بود.

گفتنی است در حال حاضر بیش از 67 هزار مشترک اینترنت پرسرعت مخابرات در استان کردستان فعال است که از سرویس های این بستر بهره می‌گیرند.

انتهای پیام

منبع:ایسنا